امروز: سه شنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۴۰۳

کشت دوم در منطقه مغان کاهش می‌یاید

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: کشت دوم در مزارع مغان کاهش یافته و در تلاش هستیم به خاطر کمبود آب میزان کشت دوم را به حداقل برسانیم.

آب مورد نیاز شبکه آبیاری خداآفرین تا پایان اسفند تامین می‌شود

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گفت: با توجه به اقدامات و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، تا پایان اسفند ماه جاری آب نواحی یک و ۲ شبکه آبیاری و زهکشی خداآفرین تامین خواهد شد.

کشت و صنعت مغان با ۲ مرکز دانشگاهی تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد

تفاهم‌نامه همکاری مشترک آموزشی و پژوهشی سه‌جانبه بین شرکت کشت و صنعت مغان، دانشگاه محقق اردبیلی و کالج ابن‌سینای گرجستان به امضای مدیران این سه مجموعه اقتصادی و آموزشی رسید.

کنفرانس ملی تعالی فردی و کوچینگ کسب و کار

اصلی ترین شرط موفقیت و دستیابی به رضایت در زندگی، داشتن یک نقشه راه است تا در تنها فرصتی که برای زندگی کردن در اختیار داریم، به آرمانی که به زندگی ما معنا می­دهد دست یابیم. این نقشه راه باید مبتنی بر یک الگوی اثربخش برای مدیریت عمر باشد. آنچه مایه حیرت و شگفتیست، این […]

با حضور وزیر نیرو

طرح شبکه آبیاری و زهکشی ناحیه عمرانی دوم سد خداآفرین افتتاح شد

طرح شبکه آبیاری و زهکشی ناحیه عمرانی دوم سد خداآفرین در دشت مغان روز سه شنبه با حضور حمید چیت چیان وزیر نیرو و جمعی از مسوولان استان اردبیل افتتاح شد.

نرخ‌ خرید تضمینی با تورم همخوانی ندارد؛

جفا به کشاورزان

پس از کش‌وقوس فراوان سرانجام دولت به اعلام نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی رضایت داد اگرچه امروز و فردا کردن‌های مسوولان در اعلام نرخ تضمینی مشغله رییس‌جمهور و حتی فاجعه منا توسط رییس خانه کشاورز عنوان شده بود اما سردرگمی و بلاتکلیفی کشاورزان برای کشت گندم در سال زراعی ۹۵-۹۴ را به دنبال داشت. به هر حال دولت به این غائله خاتمه داد و قیمتی را اعلام کرد که نه‌تنها کشاورزان بلکه اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس نیز شوکه شدند.

سایپا قیمت دو خودرو چینی را ۱۳.۵ میلیون تومان کاهش داد

گروه خودرو سازی سایپا قیمت دو محصول چینی خود را ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان کاهش داد.

معاون وزیر جهادکشاورزی:

ایران با بحران خشکسالی روبه‌روست/ خط قرمز بی‌آبی در اکثر استان‌ها  

معاون آب و خاک و صنایع وزیر جهاد کشاورزی گفت: تاکنون در کشور ۷۴ درصد منابع آب تجدید‌شونده مورد استفاده قرار گرفته که این رقم حتی بالاتر از خط بحران و قرمز تعیین شده در مصرف منابع تجدیدشونده است.

عباس تابش: مخالف جدی الحاق شمال استان به منطقه آزاد ارس هستم

مشاور معاون وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت با مخالفت جدی با الحاق شمال استان به منطقه آزاد ارس تصریح کرد: بنده موافق مستقل بودن این منطقه هستم اما با هر نگرش سیاسی به این حوزه که عده‌ای از مسئولان استانی و نمایندگان به این حوزه دارند، مخالفم و بر این باورم باید راه آهن میانه – اردبیل که روی آن نیز بحث زیادی است تا شمال استان و پار‌س‌آباد تداوم پیدا کند تا یکی از زیرساخت‌های منطقه آزاد فراهم آید.

دو هزار و ۹۰۴طرح خودکفایی کمیته امداد در پارس آباد فعال است

مدیر کمیته‌ی امداد امام خمینی (ره) پارس آباد گفت: در حال حاضر دو هزار و ۹۰۴ طرح خودکفایی و اشتغال مددجویی در سطح این شهرستان پایدار و فعال است.