امروز: جمعه, ۱ تیر , ۱۴۰۳

ظرفیت های فرودگاه پارس آباد برای توسعه کشاورزی مغان

فرودگاه پارس‌آباد به عنوان یکی از زیرساخت‌های مهم توسعه شمال استان اردبیل محسوب می‌شود که می‌تواند ظرفیت‌های بالقوه این منطقه زرخیز را به فعلیت درآورده و اقتصاد استان و منطقه را رونق ببخشد.

احیای شرکت مغان، یادگار ماندگار شهید رئیسی در مغان

مردم منطقه مغان خاطره خوشی از اقدام شهید آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی در ابطال واگذاری و احیای مجتمع کشت و صنعت و دامپروری مغان دارند چرا که این واگذاری مساله‌دار با تصمیم قاطع و هوشمندانه آیت‌الله رئیسی در دوره ریاست قوه قضائیه ابطال شده و مورد تایید و رضایت مردم منطقه قرار گرفت.

شور سیاسی پارس آباد، بیله سوار و اصلاندوز برای تکمیل مجمع نمایندگان استان

تبلیغات ۲ نامزد راه یافته به دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه پارس‌آباد، بیله‌سوار و اصلاندوز مغان که با استقبال مردم مواجه شده است، نویدبخش مشارکت بالای مردم در همه‌پرسی روز (جمعه) برای تسریع حرکت چرخ اقتصاد و تکمیل مجمع نمایندگان استان است.

تکمیل شبکه خدا آفرین؛ جهش تولید در منطقه مغان

تکمیل شبکه آبیاری و زهکشی خدا آفرین در چهار ناحیه عمرانی با سطح زیر کشت ۳۶ هزار و ۷۰۰ هکتار و اشتغالزایی ۱۰ هزار نفر، توسعه کشاورزی، جهش تولید و همچنین رونق اقتصادی و صادرات را در مناطق مرزی پارس‌آباد، بیله‌سوار و اصلاندوز مغان رقم می‌زند.

فرسایش خاک و خطر بیابان‌زایی در استان اردبیل

بررسی‌های چند سال گذشته در استان اردبیل نشان می‌دهد فرسایش در بسیاری از اراضی استان با اشکال مختلف گسترش یافته است و حدود ۲۳۰ هزار هکتار از اراضی استان در معرض فرسایش قرار دارد.

مرکز درمانی قفقاز اردبیل، گرمابخش زندگی بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ زوج نابارور

سکوت سوزناک و سرد سحرگاهی محله اگرچه با گریه‌های ممتد و جیغ‌های بریده بریده‌اش شکسته و زن جوان را کلافه کرده، اما همین گریه‌های گاه و بی‌گاه گرمابخش خانه‌ای سوت و کور در حاشیه اردبیل شده است.

مرگ درِ خانه شتر دوکوهانه ایران خوابیده است؟

جهیز تاریخ بر کوهانش از بیابان‌ها رهسپار شده و جاده ابریشم را پشت سر گذاشته و در دشت مغان استان اردبیل پناه گرفته است، می‌گویند: مرگ، بر درِ خانه او نیز خوابیده است.

آیا بانگ جرس شتر دوکوهانه مغان از صدا می‌افتد؟

شتر دوکوهانه مغان گونه در معرض تهدیدی محسوب می‌شود که آخرین تعداد آن به طور مختص تنها در شمال استان اردبیل پرورش داده می‌شود و به علت کاهش جمعیت در خطر انقراض قرار دارد.

خصوصی‌سازی در تله درآمدزایی برای دولت

دفتر مطالعات حقوقی و اجتماعی مرکز پژوهش‌های اتاق ایران با انتشار گزارشی اعلام کرد: به‌جای سیاست رد دیون مستقیم به بدهکاران دولت، واگذاری سهام بنگاه‌های دولتی به‌صورت عرضه عمومی در بورس مورد توجه باشد.

صدور مجوز الکترونیکی واگذاری اراضی دولتی برای کشاورزی

طبق اعلام سازمان فناوری اطلاعات ایران، سامانه پنجره واحد مدیریت زمین، امکان ثبت درخواست مجوز الکترونیکی واگذاری اراضی ملی و دولتی برای طرح‌های کشاورزی و غیرکشاورزی را فراهم کرد.