امروز: یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۳

تولید مستند حیات «آهوی مغان» در مراحل پایانی است

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: فیلم مستند آهوی مغان با هدف حفاظت بیشتر از این گونه ارزشمند به مراحل پایانی خود نزدیک می‌شود.

 سد «قیزقلعه‌سی» فردا با حضور روسای جمهور ایران و آذربایجان افتتاح می شود

وزارت نیرو اعلام کرد: فردا (یکشنبه ۳۰ اردیبهشت) با حضور روسای جمهور دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان، سد «قیزقلعه‌سی» افتتاح و همزمان سد «خداآفرین» به بهره‌برداری کامل می‌رسد.

آثار تاریخی اولتان به موزه‌های مشگین‌شهر و اردبیل انتقال یافت

رئیس گروه باستان‌شناسی اداره کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل از انتقال آثار کشف شده در کاوش نجات بخشی حریم گورستان اولتان پارس‌آباد به موزه‌های مشگین‌شهر و اردبیل خبر داد.

۲ فوتی و ۵ مصدوم در اثر تصادف رانندگی در پارس آباد

تصادف رانندگی در پارس‌آباد مغان ۲ کشته و پنج مصدوم برجای گذاشت.

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل:

بیش از ۱۵۵۰روستای استان اردبیل از نعمت گاز طبیعی برخوردارند

 مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل گفت که طی سال‌های اخیر با توسعه گازرسانی در بخش روستایی در مجموع از بدو تأسیس تاکنون، تعداد ۱۵۵۲ روستای استان از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شده‌اند و این مهم تاثیر بسزایی در مهاجرت معکوس روستائیان از شهرها به روستاها و ارتقاء جهش تولید داشته است.

ابراهیم فهیمی از حوزه انتخابیه پارس آباد، بیله سوارو اصلاندوز به مجلس راه یافت

ابراهیم فهیمی گیگلو با کسب ۵۰هزار و ۹۸۳ رای منتخب مردم شهرستان‌های پارس آباد، بیله سوار و اصلاندوز در مجلس شورای اسلامی شد.

ازدحام جمعیت در اغلب شعبه های اخذ رای در پارس آباد، بیله سوار و اصلاندوز

مشاهدات خبرنگاران حاکی است که در ساعات اخیر صف‌های طولانی در شعب اخذ رای حوزه انتخابیه پارس‌آباد، بیله‌سوار و اصلاندوز تشکیل شده و حضور مردم در پای صندوق‌های رای افزایش یافته است.

کشت دوم در مغان ممنوع شد

مدیر منابع آب مغان گفت: در نشست‌های متعدد با فرمانداران و ائمه جمعه شهرستان‌های شمالی استان بر ممنوعیت کشت دوم در منطقه تاکید شده و لازم است بهره برداران بخش کشاورزی از کشت دوم محصولات پرهیز کنند.

در همایش بزرگداشت مقام معلم در پارس آباد؛

کتاب «خاطرات خیس» رونمایی شد

در همایش بزرگداشت مقام شامخ معلم و تجلیل از بازنشستگان و معلمان نمونه پارس آباد، از کتاب «خاطرات خیس»، دومین اثر «افشین خاک نژاد» رونمایی شد.

صادرات کالا از پایانه مرزی بیله‌سوار ۸۱ درصد افزایش یافت

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: میزان صادرات کالا و بار از پایانه مرزی بیله‌سوار مغان فروردین ماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۸۱ درصد افزایش یافت.