امروز: یکشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۳

احیای شرکت مغان، یادگار ماندگار شهید رئیسی در مغان

مردم منطقه مغان خاطره خوشی از اقدام شهید آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی در ابطال واگذاری و احیای مجتمع کشت و صنعت و دامپروری مغان دارند چرا که این واگذاری مساله‌دار با تصمیم قاطع و هوشمندانه آیت‌الله رئیسی در دوره ریاست قوه قضائیه ابطال شده و مورد تایید و رضایت مردم منطقه قرار گرفت.

سخنی با داوطلبان نمایندگی مجلس

نامزدها لازم است ضمن رعایت اخلاق و قوانین انتخاباتی، از انجام کارهای نادرست و غیر ضرور، دامن زدن به مسائل قومی و عشیره ای و شاخص قرار دادن موضع طایفه گرایی و از تخریب و تحقیر و تهمت زدن به رقبای خود اجتناب کنند.

منابع آب کشور، چالش‌ها و راهکارها

ایران به‌دلیل شرایط توپوگرافی و قرار گرفتن روی کمربند خشک جهان، در زمره کشورهای خشک و نیمه‌خشک قرار گرفته و خشکی جزو خصوصیات ذاتی هیدرولوژیک آن است، به‌طوری که متوسط بارندگی آن حدود ۲۴۹‌میلی‌متر و یک‌سوم مقدار متوسط جهانی است.

حجاب استایل آتش زیر خاکستر

سبک زندگی حجاب استایلی شباهتی با فرهنگ ایرانی-اسلامی ندارد. در واقع حجاب استایل، کلمه‌ای با تعبیری وارونه و درجهت منافع شخصی است.

طایفه گرایی، آفت بزرگ انتخابات مجلس

باید بپذیریم که قوم گرایی و رای دادن بر اساس قوم و قبیله، نه تنها مشکلات و خواسته های مردم منطقه را حل نکرده و نمی کند بلکه بسیاری از کاستی ها و معضلات و عقب ماندگی ها، ریشه در همین سطح تفکر دارد و زاییده ی همین نگاه و پدیده است.

انتخابات و مشارکت مردم

در ایران اسلامی که الگوی حکومتی از دو پایه اصلی تشکیل شده است، شاخص جمهوریت آن در انواع انتخابات مردم از شورای شهر تا ریاست جمهوری و انتخابات نمایندگان مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی متبلور است و حتی رهبری جامعه نیز به صورت غیر مستقیم از سوی مردم انتخاب می‌شود.

اهمیت انتخابات مجلس

انتخابات، یعنی اهمیت دادن به شعور سیاسی ملت و موجب تقویت پایه‌های مردمی نظام جمهوری اسلامی می‌شود و میدان را برای فعالیت سلیقه‌های جدید باز کرده و فرصت طرح دیدگاه‌های مختلف را فراهم می‌آورد.

سخنی با نمایندگان مجلس

حدود ۵۰ روز از شرایط ملتهب جامعه می گذرد؛ روزهایی همراه با اتفاقات غم بار و تاسف برانگیز که عبور از آن به دوراندیشی، تدبیر و قوه عاقله و مهمتر از همه پرهیز از هرگونه اقدامات با شائبه اختلاف‌افکنی در بین مسئولان نظام از جمله نمایندگان مجلس احتیاج دارد.

کشت و صنعت مغان؛ بیم‌ها و امیدها

پس از ۲۳ ماه ایستادگی مردم مغان در برابر واگذاری پر شبهه کشت و صنعت مغان سرانجام با ورود انقلابی قوه قضاییه به این موضوع، ابطال قرارداد واگذاری بزرگترین بنگاه کشاورزی خاورمیانه رقم خورد.

هزار آفرین بر صدآفرین

روزهای نخست شهریور ماه یادآور تجاوز تلخ قوای شوروی به خاک ایران در سال ۱۳۲۰ و در جریان جنگ جهانی دوم است اما دفاع غیرتمندانه سربازان این خاک پاک در برابر این هجوم لشکر بیگانه به رغم نابرابری نیروهای نظامی دو کشور، حماسه‌هایی را در تاریخ این سرزمین خلق کرده است.