امروز: دوشنبه, ۱۳ آذر , ۱۴۰۲

سخنی با نمایندگان مجلس

حدود ۵۰ روز از شرایط ملتهب جامعه می گذرد؛ روزهایی همراه با اتفاقات غم بار و تاسف برانگیز که عبور از آن به دوراندیشی، تدبیر و قوه عاقله و مهمتر از همه پرهیز از هرگونه اقدامات با شائبه اختلاف‌افکنی در بین مسئولان نظام از جمله نمایندگان مجلس احتیاج دارد.

کشت و صنعت مغان؛ بیم‌ها و امیدها

پس از ۲۳ ماه ایستادگی مردم مغان در برابر واگذاری پر شبهه کشت و صنعت مغان سرانجام با ورود انقلابی قوه قضاییه به این موضوع، ابطال قرارداد واگذاری بزرگترین بنگاه کشاورزی خاورمیانه رقم خورد.

هزار آفرین بر صدآفرین

روزهای نخست شهریور ماه یادآور تجاوز تلخ قوای شوروی به خاک ایران در سال ۱۳۲۰ و در جریان جنگ جهانی دوم است اما دفاع غیرتمندانه سربازان این خاک پاک در برابر این هجوم لشکر بیگانه به رغم نابرابری نیروهای نظامی دو کشور، حماسه‌هایی را در تاریخ این سرزمین خلق کرده است.

جاده ی مرگ

همه متفق‌القول هستند که جاده‌ی اردبیل -پارس آبادمغان غیراستاندارد بوده و تلفات جانی زیادی دارد و باید اصلاح شود اما در عمل، این تراژدی همچنان در حال تکرار است.

چرایی وجود شورای نگهبان

باپیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در سال ۵۷  عطش مردم برای استقرار حاکمیتی که در آن ارزش های دینی و ارزشهای ملی به احترام دیده شود شدت یافت در همین راستا نظام جمهوری اسلامی ایران با اکثریت قاطع مردم حاکمیت مورد انتخاب واقع شد.

روایتی از زندگی دردناک مادر و دختر کارتن خواب در پارس آباد

هوا رو به تاریکی می رفت و ما دیگر به حضور پشه ها و مگس ها عادت کرده بودیم.

همه آنچه که باید درباره حجاب بدانید

در پرتو رعایت حجاب اسلامی است که نهاد خانواده تشکیل می‌گردد و درخشش و بالندگی و استحکام لازم را پیدا خواهد کرد.

سخنی با نماینده پارس آباد، بیله سوار و اصلاندوز

یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی پس از فراز و فرودهای فراوان ایام انتخابات و طرح شعارهای مردمی بالاخره آغاز به کار کرد.

بیست و ششمین سالروز امضای معاهده آتش بس بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان

در تاریخ ۱۲ می ۱۹۹۴ جمهوری آذربایجان و ارمنستان که طرفین درگیر در مناقشه قره باغ بودند به معاهده آتش بس بیشکک که در تاریخ ۸ می بین طرفین در پایتخت قزقیزستان امضا شده بود متعهد شدند

کمک مومنانه، معامله با خدا

بررسی بیانات،مواضع و توصیه های حکمیانه مقام معظم رهبری در طول حیات پربرکت انقلاب اسلامی در خصوص’مسائل مختلف کشوری و جهانی این نکته را نشان می دهد که این مواضع تماما رویکرد قرآنی دارند.