امروز: پنج شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۵

داستان/

شبی در مزرعه

رقیه خانم صبح زود از خواب برخاست.چند قرص نان لواش بر سفره نهاد.مقداری پنیر وکره برداشت.همه را در یک نایلون دستی جای داد.هنوز فلاسک چای را به دست نگرفته بود که چشمش به پوست پیاز افتاد.

راه آهن میانه – اردبیل را تکمیل کنید، بندر خشک پیشکش!

با گذشت وعده ۳٫۵ ساله دولت تدبیر و امید در تکمیل راه آهن میانه – اردبیل این بار استاندار اردبیل از احداث بندر خشک در اصلاندوز سخن به میان آوردند که بیشتر شبیه به یک تراژدی تأسف‌بار برای اردبیل است.

حجاب وسیله حفظ ارزشهاست

حجاب در اسلام یک وظیفه ای است که برعهده زن نهاده شده که در معاشرت و در برخورد با مرد باید کیفیت خاصی را مراعات کند.

سفر معاون رئیس جمهوری به اردبیل و چند سوال

عرف سیاسی به ما می آموزد زمانی که چنین مقام مهمی از سوی دولت به مناطق دیگر کشور سفر می کند معمولا با همراهی مسئولان و مقامات محلی مشایعت می شوند.

یادداشتی از جمشید کریمی/

آقای نماینده! استیضاح وزیر انتقام نیست

نمایندگان ما دهها دلیل متقن و محکمی دارند که ورقه ی استیضاح وزیر راه و شهرسازی را امضا بکنند اما متاسفانه به این تشخیص نرسیده اند ، اما قبلش باید ببینیم در پیرامون چرایی امضا نکردن استیضاح چه می گویند.

سنگی دیگر بر سرراه لایحه منطقه آزاد!

شش ماه از عمر مجلس دهم گذشت و علی رغم وعده انتخاباتی اکثر نمایندگان استان، لایحه ایجاد مناطق آزاد و ویژه، پیگیری جدی نشد تا سد محکم دیگری در برابر آن پی ریزی شود.

بهروز نوری

عزل و نصب به چه قیمتی!

بعد از انتخابات مجلس دهم همواره شاهد اتفاقاتی در تغییر و جابجایی مسئولان در منطقه پارس آباد هستیم که این عزل و نصب ها به دور از روال معمول بوده و قابل تامل است.

تأملی بر جابجایی های ناکارآمد و شتاب زده ی فرمانداران استان اردبیل

آقای استاندار! به کجا چنین شتابان

بیایید با هم گردباد سیاسی که اخیراً استان اردبیل را در نوردیده است را زیر ذره بین بگذاریم و با حساب دو دوتا چهارتا ببینیم جابجایی گروهی فرمانداران در استان اردبیل در جهت منافع عمومی است یا برخلاف آن.

پاتوق

کبری خانم دستی به چشمانش کشید.همان یک قطره اشک خود را هم پاک کرد.لحظاتی دیگر به نقش های کلیم زیرپایش زل زد.سپس نگاه خود را به جلال متمرکز ساخت.

به نخبگان دشت مغان افتخار می کنم

در ادبیات توسعه اقتصادی ایران دشت مغان یکی از مناطق توسعه نیافته شناخته می شود. توسعه نیافتگی یا به اصطلاح عقب ماندگی به هنگام ورود به مناطق چهارگانه شهری گرمی، پارس آباد و بیله سوار بخوبی از سیمای نامناسب شهرها قابل مشاهده است که نشان از محرومیت در شاخص هایی همچون عمران و آبادانی، بهداشت عمومی و خدمات علمی و آموزشی است.