امروز: سه شنبه, ۳۰ آبان , ۱۳۹۶

راهکارهای پیشگیری از اعتیاد جوانان

سنین ۱۶ تا ۲۴ سال، سنین پرخطری برای جوانان از حیث ابتلا به اعتیاد محسوب می‌شوند.

قتل بالاترین درجه خشونت

یکی از پدیده های مشترک کلیه زمان ها و کلیه جوامع ، قتل نفس می باشد که تقریبا یک یا چند مورد از انواع مختلف قتل نفس در همه جوامع ، در طول تاریخ وجود داشته است و معمولا یک یا چند نوع آن نیز جرم تلقی شده است.

ورزش در ایران تولید کننده است یا مصرف کننده؟

رقابت های ورزشی و تبلیغاتی که با استفاده از فضای مسابقات صورت می گیرد یکی از ممر درآمد ورزش کشور است که یک ریال آن هم برای حمایت از ورزشکار صرف نمی شود و اساسا معلوم نیست کجاها هزینه می شود.

قتل کودک پارس آبادی و لزوم اقدامات پیشگیرانه

این هفته شاهد دو جنایت هولناک و مشابه در منطقه بودیم. قتل کودک معصوم در پارس آباد و پیرزن روستایی تنها و کم توان در مشگین شهر که شکل خاص فعل جنایت ، باعث خشم مردم و جریحه دار شدن احساسات عمومی گشته است.

گرمای ۴۰درجه، مردم پارس آبادمغان را کلافه کرد

گرمای بالای ۴۰درجه همراه با رطوبت حدود ۸۰درصدی، باعث کلافه شدن و خانه نشینی شهروندان پارس آبادی شد.

۷۰ روش برای حفظ خانه و مغازه در برابر سارقان

بررسی سرقت‌ از منازل، مغازه‌ها و اماکن دولتی می‌تواند اطلاعات بسیاری از شیوه و شگرد سارقان برای ورود و سرقت اموال و وجوه نقد داخل اماکن را در اختیارمان بگذارد؛ اطلاعاتی که در حقیقت راهکاری برای در امان ماندن از دست سارقان است.

ضرورت حفظ حرمت جامعه مطبوعاتی

باید بپذیریم که هر دولتی که در استان منشاء خیر و برکت باشد در تاریخ این دیار اسم و یاد و اقداماتشان به یادگار خواهد ماند . نیازی نیست به زور، دولتی را کارآمد و تغییر دهنده چهره این منطقه به شمار آوریم .

نزاع و خشونت و راههای مقابله با آن

نزاع ودرگیری یکی از نمونه های قابل ذکر نقض نظم و انضباط اجتماعی و به عنوان یک ناهنجاری است که بر اثر کارکرد نامناسب نهادهای اجتماعی نظیر؛ خانواده، آموزش، رسانه و… به وجود می‌آید.

فرازها و فرودها در موسسات و انجمن های خیریه

راه اندازی و مدیریت خیریه ها در جوامع کنونی یکی از پر دغدغه ترین راهکارهای موجود در حوزه رویکرد مردمی است که راه تشخیص درست آن گاه به اندازه تار مو سخت و در مواردی ابتلا به بیماری ” مردم گریزی” در خیریه ها موجب کاهش اعتبار و عدم جاگیری در ” سبد توجه ” مردم می گردد.

انتخابات و انتظارات از کاندیداها

زیبایی شهر یکی از وظایف و رسالت شهرداران و شوراهای اسلامی شهرهاست. به‌جای آنکه چهارسال خود را به زحمت بیاندازیم و به فکر تامین اعتبار و… برای زیباسازی و رنگ‌آمیزی در و دیوار باشیم بیایید آنها را زشت و نازیبا نکنیم.