امروز: یکشنبه, ۳ اردیبهشت , ۱۳۹۶

داستان/

آقای مهندس سخن می گوید

آقای مهندس سخن اش را با دو نفر مخاطب آغاز کرد و به تدریج بر تعداد شنوندگان افزوده شد. دقت واشتیاق حاضران او را به شور وشوق آورد.

علل و عوامل سرقت و راهکارها و پیشنهادها

سرقت از جرایمی است که بر ضد اموال صورت می گیرد و از زمان شکل گیری مالکیت خصوصی در جوامع بشری شایع شده است.این پدیده امروزه از جهت کمی و کیفی تحول پیدا کرده و از لحاظ تنوع نیز در انواع و اشکال مختلفی رواج یافته است.

داستان/

شبی در مزرعه

رقیه خانم صبح زود از خواب برخاست.چند قرص نان لواش بر سفره نهاد.مقداری پنیر وکره برداشت.همه را در یک نایلون دستی جای داد.هنوز فلاسک چای را به دست نگرفته بود که چشمش به پوست پیاز افتاد.

راه آهن میانه – اردبیل را تکمیل کنید، بندر خشک پیشکش!

با گذشت وعده ۳٫۵ ساله دولت تدبیر و امید در تکمیل راه آهن میانه – اردبیل این بار استاندار اردبیل از احداث بندر خشک در اصلاندوز سخن به میان آوردند که بیشتر شبیه به یک تراژدی تأسف‌بار برای اردبیل است.

حجاب وسیله حفظ ارزشهاست

حجاب در اسلام یک وظیفه ای است که برعهده زن نهاده شده که در معاشرت و در برخورد با مرد باید کیفیت خاصی را مراعات کند.

سفر معاون رئیس جمهوری به اردبیل و چند سوال

عرف سیاسی به ما می آموزد زمانی که چنین مقام مهمی از سوی دولت به مناطق دیگر کشور سفر می کند معمولا با همراهی مسئولان و مقامات محلی مشایعت می شوند.

یادداشتی از جمشید کریمی/

آقای نماینده! استیضاح وزیر انتقام نیست

نمایندگان ما دهها دلیل متقن و محکمی دارند که ورقه ی استیضاح وزیر راه و شهرسازی را امضا بکنند اما متاسفانه به این تشخیص نرسیده اند ، اما قبلش باید ببینیم در پیرامون چرایی امضا نکردن استیضاح چه می گویند.

سنگی دیگر بر سرراه لایحه منطقه آزاد!

شش ماه از عمر مجلس دهم گذشت و علی رغم وعده انتخاباتی اکثر نمایندگان استان، لایحه ایجاد مناطق آزاد و ویژه، پیگیری جدی نشد تا سد محکم دیگری در برابر آن پی ریزی شود.

بهروز نوری

عزل و نصب به چه قیمتی!

بعد از انتخابات مجلس دهم همواره شاهد اتفاقاتی در تغییر و جابجایی مسئولان در منطقه پارس آباد هستیم که این عزل و نصب ها به دور از روال معمول بوده و قابل تامل است.

تأملی بر جابجایی های ناکارآمد و شتاب زده ی فرمانداران استان اردبیل

آقای استاندار! به کجا چنین شتابان

بیایید با هم گردباد سیاسی که اخیراً استان اردبیل را در نوردیده است را زیر ذره بین بگذاریم و با حساب دو دوتا چهارتا ببینیم جابجایی گروهی فرمانداران در استان اردبیل در جهت منافع عمومی است یا برخلاف آن.