امروز: سه شنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۴۰۳

حال و هوای بازار اردبیل در روزهای پایانی سال

همزمان با رسیدن روزهای پایانی سال ۱۴۰۲، حال و هوای شهر اردبیل، تغییر کرده است و مردم در حال خرید اجناس و وسایل مورد نیاز خود برای آغاز سال نو هستند.

احد بیوته منتخب اردبیل در مجلس:

منتقدان به انتخاب مردم احترام بگذارند

احد بیوته منتخب مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در انتخابات مجلس دوازدهم، هر گونه تخریب، تحقیر و توهین به نامزدهای حاضر در رقابت انتخابات اخیر را بی‌احترامی به انتخاب مردم عنوان کرد و گفت: منتقدان به انتخاب و رای مردم احترام بگذارند.

سطح آب‌های زیرزمینی در دشت اردبیل افت کرده است

مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای اردبیل با بیان اینکه سطح آب‌های زیرزمینی در دشت اردبیل سالیانه ۲۷ سانتی متر افت کرده است ، اظهار کرد: این دشت به‌دلیل اضافه برداشت از آب‌های زیرزمینی با خطر فرونشست مواجه شده است.

شرکت شهرک‌های صنعتی اردبیل رتبه برتر کشوری را کسب کرد

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل از کسب رتبه اول در شاخص بهره‌وری در بین شهرک‌های صنعتی کل کشور خبر داد.

۲۲۷ هکتار زمین به محدوده ۱۱ شهر استان اردبیل الحاق شد

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: ۲۲۷ هکتار در راستای تامین زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن به محدوده ۱۱ شهر این استان الحاق شده و ۷۳۵ هکتار زمین در انتظار تایید شورای عالی شهرسازی و معماری ایران قرار دارد.

فرسایش خاک و خطر بیابان‌زایی در استان اردبیل

بررسی‌های چند سال گذشته در استان اردبیل نشان می‌دهد فرسایش در بسیاری از اراضی استان با اشکال مختلف گسترش یافته است و حدود ۲۳۰ هزار هکتار از اراضی استان در معرض فرسایش قرار دارد.

مرکز درمانی قفقاز اردبیل، گرمابخش زندگی بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ زوج نابارور

سکوت سوزناک و سرد سحرگاهی محله اگرچه با گریه‌های ممتد و جیغ‌های بریده بریده‌اش شکسته و زن جوان را کلافه کرده، اما همین گریه‌های گاه و بی‌گاه گرمابخش خانه‌ای سوت و کور در حاشیه اردبیل شده است.

احیای آهوی مغان پروژه برتر کشور شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: طرح احیای آهو مغان به عنوان یکی از پروژه‌های موفق احیا در کشور انتخاب شد.

مدیر بانک سینا منطقه آذربایجان شرقی و اردبیل:

۷۶ درصد منابع بانک سینا در قالب تسهیلات پرداخت شده است

مدیر بانک سینا منطقه آذربایجان شرقی و اردبیل با بیان اینکه ۷۶ درصد منابع این بانک کشور در قالب تسهیلات به اقشار مختلف مردم پرداخت شده است، گفت: این رقم در استان‌های آذربایجان شرقی و اردبیل ۸۲ درصد و از میانگین کشوری بیشتر است.

مرگ درِ خانه شتر دوکوهانه ایران خوابیده است؟

جهیز تاریخ بر کوهانش از بیابان‌ها رهسپار شده و جاده ابریشم را پشت سر گذاشته و در دشت مغان استان اردبیل پناه گرفته است، می‌گویند: مرگ، بر درِ خانه او نیز خوابیده است.