امروز: جمعه, ۱ تیر , ۱۴۰۳
زمان انتشار : آگوست 16th, 2017 9:55 | کد خبر : 22376 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

۱۵۰۰نفر از نیروی مهر خودرو سبلان در کشت و صنعت مغان مشغول هستند

مدیر عامل شرکت مهر خودرو سبلان گفت: هم اکنون حدود یک هزار و ۵۰۰نفر نیروی پیمانی زیر نظر شرکت مهر خودرو سبلان در واحدها و بخش های مختلف کشت و صنعت و دامپروی مغان فعالیت می کند .

به گزارش مغانه آنلاین، مهندس پیمان نجفی پور در نشست خبری افزود: مهر خودرو سبلان ماهانه حدود دو میلیارد و ۷۰۰میلیون تومان بابت حقوق و مزایا و بیمه به کارگران و کارکنان خود در شرکت مغان و تامین اجتماعی پرداخت می کند.

وی اضافه کرد: این شرکت نه تنها تمام مطالبات و حقوق ماهانه پرسنل خود را بدون تاخیر پرداخت کرده و هیچ گونه بدهی معوق به کارگران و تامین اجتماعی ندارد حتی با هدف حل مشکل مالی و بهبود وضع معیشتی و ایجاد انگیزه در بین کارکنان، به صورت علی الحساب و قرض الحسنه مبالغی به صدها نفر از نیروی خود پرداخت کرده است.

او بیان اینکه ابتدای فعالیت های شرکت  از سال ۸۱ تا سال ۸۴ و با واردات خودرو و قطعات آن شروع شد،گفت: با توجه به مشکلاتی که در ادامه کار در این زمینه پیش آمد و وضع قوانینی در زمینه حق گمرکی موجب افزایش حق گمرک به شکل چشمگیری گردید از این رو ما مجبور شدیم واردات خودرو را کنار گذاشته و به کار خدماتی در کشور بپردازیم.

وی ادامه فعالیت های خود در این شرکت را از سال ۸۴ به مدت ۶ سال متوالی با اداره راه و ترابری اردبیل عنوان کرد و افزود: در طول این سالها به غیر از اداره راه و ترابری با اداره کل زندانها ، آموزش و پرورش و سایر نهادها همکاری کردیم که تعداد ۲۰۰ نفر از نیروهای ما نیز در طول این مدت استخدام و جذب آموزش و پرورش شهرستانهای استان اردبیل از جمله پارس آباد شدند.

نجفی پور گفت: از سال ۸۹ به بعد حوزه کاری ما وسیع تر شد و خدمات شهری شهرداری منطقه ۴ به مدت یک سال با قراردادی به مبلغ ۴ میلیارد تومان به شرکت مهر خودرو سبلان واگذار گردید که بعد از آن به صورت دوره ای خدمات شهری شهرداری منطقه ۳ و ۲ اردبیل نیز به مبلغ ۴۰ میلیارد تومان به شرکت مهر خودرو سبلان سپرده شد و در کنار اینها شرکت ما مفتخر به دریافت استانداردهای جهانی iso 2008- iso2010 , iso 2012  شد، همچنین بعنوان شرکت نمونه از لحاظ سرمایه گذاری در سطح استان اردبیل گردید.

مدیر عامل مهر خودرو سبلان با بیان اینکه این شرکت علاوه بر داخل استان در برخی استان های مجاور نیز کار خدماتی انجام می دهد بیان کرد: با این کارنامه و پس از مشارکت در مناقصه شرکت کشت و صنعت مغان توانستیم بعنوان برنده این مناقصه مبلغ ۳۰ میلیارد تومان با این شرکت قرارداد ببندیم و در این شهرستان مشغول فعالیت شویم.

او گفت:متاسفانه در ابتدای کار،پرداخت حقوق و مزایای کارکنان به دلیل تاخیر در واریز حقوق از سوی شرکت مغان به تعویق افتاد و همین امر سبب بروز شایعه هایی در خصوص شرکت مهر خودرو سبلان شد اما در ادامه با پرداخت حقوق پرسنل از منابع شرکت توانستیم به این شائبه ها پایان دهیم.

پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به کارگران

نجفی پور افزود:شرکت در حال حاضر مزایایی در قالب صندوق اعتباری و پراخت تسهیلات برای پرسنل تدارک دیده است تا کارگران و کارکنانی را که به لحاظ معیشتی و مالی در مضیقه هستند،تحت پوشش خود قرار دهد بدین صورت که با تزریق کارتهای اعتباری خرید به پرسنل،برای آنهایی که نیازبه خرید دارند اما حقوق دریافت نکرده و یا در مضیقه مالی هستند بتواننداز طریق این کارت از فروشگاههای سطح شهر خرید نمایند  ما نیز در موعد پرداخت حقوق مبالغ ناچیزی را از حسابشان کم میکنیم همچنین تسهیلاتی را به برخی از کارکنان بر اساس نوبت بندی و اولویت پرداخت می نماییم که بدون ضامن و دریافت ریالی سود برایشان اعطا می شود که تمام اینها نه تنها سود و منافعی برای ما ندارد،بلکه صرفا در راستای تامین رفاه پرسنل و رضای خداوند بوده و جنبه معنوی دارد.

وی تنها خواسته خود از مدیریت شرکت مغان را پرداخت به موقع حقوق و مزایای پرسنل و کارگران عنوان کرد و گفت:تنها خواسته ما رضایت پرسنل و کارگران شرکت است و خواستار ارتقا و افزایش همکاری از سوی مدیریت و کارکنان شرکت هستیم چرا که اگر این همکاری ها در سطح ایده آل باشد مطمئنا موجب جلب رضایت کارگران و مدیران شرکت مغان و پیشبرد امورات و رونق این بنگاه عظیم اقتصادی خواهید شد.

او در پاسخ به این سوال که نحوه انتخاب پرسنل شرکت چگونه است ،گفت: اخراج یک کارگر به لحاظ قانونی تابع قانون کار است و بدون طی مراحل قانونی نمیتوان پرسنلی را  اخراج کرد لذا این موارد در قانون پیش بینی شده است اما انتخاب پرسنل بنا به اولویت و با در نظر گرفتن سوابق کاری است . مطمئنا نمیتوان کارگری را که چندین سال در شرکت مشغول به کار است و هیچگونه پشتوانه مالی ندارد یکباره اخراج و یا تعدیل کرد علیهذا به کارگیری پرسنل بر اساس نیاز شرکت و با توجه به تخصص و تجربه و سوابق کاری و یک سری اولویت هایی که تعیین شده است ، صورت میگیرد.

وی همچنین در پاسخ به شائبه دیگری مبنی براینکه حقوق پرسنل شرکت در حساب مدیر عامل شرکت مهر خودرو سبلان سرمایه گذاری میشود،گفت:بنده این آمادگی را دارم تا با حضور نماینده کارفرما و پرسنل شرکت همچنین اصحاب رسانه بصورت مکتوب و مستند این موضوع را به اثبات برسانم که این گونه شائبه ها هیچگونه مطابقتی با واقعیت ندارد و شرکت مهر خودرو تا به این لحظه حتی یک ساعت حقوق پرسنل را در حساب خود نگه نداشته است و به محض دریافت از کافرما بصورت آنلاین و در عرض کمتر از نیم ساعت به حساب کارکنان و کارگران واریز میشود.

او با بیان اینکه بزودی در شرکت برای پرسنل پیمانی سیستم فیش حقوقی و حضور و غیاب الکترونیکی تعبیه خواهد شد،تصریح کرد:با وجود تعبیه این سیستم بسیاری از مشکلات پرسنل و حتی شرکت حل خواهد شد و نیازی به حضور و غیاب حضوری و مشکل در پرداختی و مزایا نخواهد بود ضمن اینکه پرداخت حقوق کارکنان بصورت انلاین و در ان واحد صورت میگیرد و چه کارفرما حقوق پرسنل را پرداخت نماید یا ننماید،ما موظف به پرداخت حقوق پرسنل هستیم و در حال حاضر حدود دو میلیارد تومان در ماه حقوق پرداخت می نماییم.

وی با قدردانی از تعامل ، همکاری و راهنمایی های مطلوب و سازنده مهندس پورپیغمبر مدیر عامل و مهندس نگاهی معاون مالی و اداری کشت و صنعت مغان اظهار داشت: این همکاری ها علاوه بر رفع مشکلات، شرکت را در نیل و دستیابی به اهداف و برنامه های مدون، یاری کرده است.

در پایان این نشست از خبرنگاران فعال در حوزه شرکت مهر خودرو سبلان با اهدای لوح و هدیه تقدیر و قدردانی به عمل آمد.

 

اخبار مرتبط

نظرات

هوشنگ بهرامزاده

شرکت کشت وصنعت و دامپروری مغان از بدو تاسیس برای کادر پرسنلی خود چارت سازمانی دارد و در همون راستا اداره کار گزینی و امور مالی و اداری و همه امورات اداری و دامی و صنعتی وباغی در چارت سازمانی از مدیر بگیر تا کارگر در سطوح شغلی حتی بتعداد نیاز دایمی و فصلی بدون حضور واسطه بطور مستقیم زیر نظر شرکت بودند متاسفانه رویش شرکتهای واسطه نتنها عنان اختیار مستقیم مدیریت رااز پرسنل سلب نموده بل همون شرکت واسطه که درگزارش عملکردش رضای خدارا اعلام نموده طبیعتا ماهیانه سود کلانی میبرد که بجا بود مدیریت شرکت اگر توان مدیریت دارد بی واسطه برای استخدام مستقیم پرسنل اقدام میکردتا بساط واسطه یاهمون دلال سود بر کوتاه میشدو پرسنل هم بجای کار به واسطه و تبعیت از چند گانگی مستقیم به شرکت کار میکرد