امروز: شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۳
زمان انتشار : ژوئن 30th, 2017 11:25 | کد خبر : 22017 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

روزانه یک هزار و ۳۳۰نفر در باغات میوه کشت و صنعت مغان مشغول هستند

مدیرمجتمع باغات شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان گفت: به طور متوسط روزانه بیش از یک هزار و ۳۳۰نفر از جوانان و خانواده های جویای کار در مرحله داشت و برداشت محصولات باغی این مجتمع فعالیت می کنند.

محسن آزادی/ مغانه آنلاین- پرویز شیرین زاده در جریان بازدید از روند عملیات برداشت محصولات سردرختی شرکت مغان افزود: فصل برداشت و جمع آوری میوه فرصت خوبی را برای اشتغال و کسب درآمد برای جوانان جویای کارمنطقه فراهم کرده است.

وی از برداشت بیش از چهار هزارتن انواع میوه از آغاز عملیات برداشت تا کنون خبر داد و پیش بینی کرد میزان تولید میوه در مجتمع باغات کشت و صنعت مغان با ۱۵درصد افزایش نسبت به سال گذشته ، به بیش از ۱۲هزار تن برسد.

وی ادامه داد: عملیات برداشت میوه در مجتمع باغات شرکت کشت و صنعت ودامپروری مغان معمولاً از۱۷ اردیبهشت ماه با ارقام زودرس گوجه سبز درختی و گیلاس آغاز می شود و تا پایان مهر ماه با ارقام دیررس، سیب ، هلو ، شلیل زیتون کنسروی و روغنی به پایان می رسد.

مدیر مجتمع باغات گفت: امسال به واسطه انجام به موقع عملیات باغداری و اعمال فنون و تکنیک های باغبانی، محصولات سردرختی از کیفیت و کمیت بالایی برخوردار است.

شیرین زاده سطح باغ های میوه مجتمع باغات شرکت کشت و صنعت ودامپروری مغان را حدود دو هزار و ۶۰۰ هکتاربا ۱۱نوع و۱۳۶رقم اعلام کرد و افزود: میوه های برداشت شده باغات شرکت مغان بعد از سورتینگ وبسته بندی مناسب با اهداف صادرات روانه بازار داخلی وخارجی می شود و محصولات سردرختی این بنگاه بزرگ اقتصادی به دلیل مرغوبیت بالا و کیفیت ممتاز خود، از شهرت خوبی در سراسر کشور و حتی کشورهای خارجی برخوردار است.

شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان در پارس آباد با داشتن اراضی وسیع کشاورزی ، حدود ۲هزار و ۶۰۰ هکتار باغ های میوه ، مجتمع بزرگ دامپروری ، کارخانه های قند ، لبنیات ، فرآوری میوه و چند واحد تولیدی دیگر یکی از شرکت های منحصر بفرد کشور است.

اخبار مرتبط

نظرات