امروز: شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۳
زمان انتشار : مارس 3rd, 2020 8:05 | کد خبر : 23601 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

جانباختگان کرونا در اردبیل به سه نفر افزایش یافت

رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: تعداد جانباختگان ویروس کرونا در اردبیل با یک نفر افزایش به سه نفر رسید.

به گزارش مغانه آنلاین به نقل از ایرنا، دکتر قدرت اخوان اکبری روز سه شنبه افزود: تعداد بیماران مبتلا به کرونا نیز با ۲ نفر افزایش به ۱۲ نفر افزایش یافت.

وی بیان کرد: هم اکنون ۸۶ بیمار مشکوک به کرونا نیز در بیمارستان های استان بستری هستند که ۱۰ نفر از آنها در بخش مراقبت های ویژه تحت نظارت قرار دارند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل گفت: روند شیوع کرونا نشان می‌دهد که طی روزهای آینده با روند افزایشی تعداد مبتلایان و مراجعان رو به رو شده و تا دو هفته آینده به مرحله پیک بیماری خواهیم رسید.

قدرت اخوان اکبری روز دوشنبه در جلسه ستاد پیشگیری و کنترل کرونای استان اردبیل گفت:  پس از این مدت در صورت پیشگیری و همکاری مناسب مردم، روند نزولی آغاز شده و این روند کُند خواهد بود.

وی بیان کرد: بر اساس برآورد کارشناسان، ما هفته‌ها درگیر این بیماری خواهیم بود و تا ۲ هفته آینده، آمار مراجعه به مراکز درمانی استان پرشمار خواهد بود.

او اضافه کرد: بر این اساس لازم است که برای جلوگیری از اپیدمی این بیماری، اجتماعات کم شده و همزمان با افزایش اقدامات کنترلی در سطح جامعه و خانواده‌ها، ورودی به استان به خصوص از سمت استان گیلان نیز که با آمار بالای مبتلایان رو به روست، به حداقل برسد.

اخوان اکبری با تاکید بر رعایت شدید موازین بهداشتی در سطح جامعه و خانواده ها بیان کرد: از هم اکنون باید تمهیداتی برای محدودیت سفرهای برون شهری به خصوص از سمت استان گیلان اندیشیده شده و جلوی آلودگی بیشتر گرفته شود.

وی با اشاره به تعطیلی مدارس، مراکز آموزشی و دانشگاهی، تالارها، هتل‌ها، مهمان‌پذیرها و مراسم مردمی همراه با ازدحام جمعیت در سطح استان اردبیل گفت: این موارد اقدامات درستی بود که انجام شده ولی مراودات مردمی به علت خریدهای شب عید همچنان ادامه دارد و باید شرایطی فراهم شود که صف و ازدحام جمعیت در هیچ محله و منطقه‌ای شکل نگیرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل با توصیه مردم برای حضور در منزل تا ۲ هفته آینده ادامه داد: مردم از عرضه و خرید مواد غذایی باز و غیربسته بندی شده خودداری کرده و توصیه‌های بهداشتی در خصوص استفاده از ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده را جدی بگیرند.

 

اخبار مرتبط

نظرات