امروز: چهارشنبه, ۱۲ مهر , ۱۴۰۲

کنفرانس ملی تعالی فردی و کوچینگ کسب و کار

اصلی ترین شرط موفقیت و دستیابی به رضایت در زندگی، داشتن یک نقشه راه است تا در تنها فرصتی که برای زندگی کردن در اختیار داریم، به آرمانی که به زندگی ما معنا می­دهد دست یابیم. این نقشه راه باید مبتنی بر یک الگوی اثربخش برای مدیریت عمر باشد. آنچه مایه حیرت و شگفتیست، این […]

با حضور وزیر نیرو

طرح شبکه آبیاری و زهکشی ناحیه عمرانی دوم سد خداآفرین افتتاح شد

طرح شبکه آبیاری و زهکشی ناحیه عمرانی دوم سد خداآفرین در دشت مغان روز سه شنبه با حضور حمید چیت چیان وزیر نیرو و جمعی از مسوولان استان اردبیل افتتاح شد.

نرخ‌ خرید تضمینی با تورم همخوانی ندارد؛

جفا به کشاورزان

پس از کش‌وقوس فراوان سرانجام دولت به اعلام نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی رضایت داد اگرچه امروز و فردا کردن‌های مسوولان در اعلام نرخ تضمینی مشغله رییس‌جمهور و حتی فاجعه منا توسط رییس خانه کشاورز عنوان شده بود اما سردرگمی و بلاتکلیفی کشاورزان برای کشت گندم در سال زراعی ۹۵-۹۴ را به دنبال داشت. به هر حال دولت به این غائله خاتمه داد و قیمتی را اعلام کرد که نه‌تنها کشاورزان بلکه اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس نیز شوکه شدند.

سایپا قیمت دو خودرو چینی را ۱۳.۵ میلیون تومان کاهش داد

گروه خودرو سازی سایپا قیمت دو محصول چینی خود را ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان کاهش داد.

معاون وزیر جهادکشاورزی:

ایران با بحران خشکسالی روبه‌روست/ خط قرمز بی‌آبی در اکثر استان‌ها  

معاون آب و خاک و صنایع وزیر جهاد کشاورزی گفت: تاکنون در کشور ۷۴ درصد منابع آب تجدید‌شونده مورد استفاده قرار گرفته که این رقم حتی بالاتر از خط بحران و قرمز تعیین شده در مصرف منابع تجدیدشونده است.

عباس تابش: مخالف جدی الحاق شمال استان به منطقه آزاد ارس هستم

مشاور معاون وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت با مخالفت جدی با الحاق شمال استان به منطقه آزاد ارس تصریح کرد: بنده موافق مستقل بودن این منطقه هستم اما با هر نگرش سیاسی به این حوزه که عده‌ای از مسئولان استانی و نمایندگان به این حوزه دارند، مخالفم و بر این باورم باید راه آهن میانه – اردبیل که روی آن نیز بحث زیادی است تا شمال استان و پار‌س‌آباد تداوم پیدا کند تا یکی از زیرساخت‌های منطقه آزاد فراهم آید.

دو هزار و ۹۰۴طرح خودکفایی کمیته امداد در پارس آباد فعال است

مدیر کمیته‌ی امداد امام خمینی (ره) پارس آباد گفت: در حال حاضر دو هزار و ۹۰۴ طرح خودکفایی و اشتغال مددجویی در سطح این شهرستان پایدار و فعال است.

در آیینی در موسسه تحقيقات اصلاح و تهيه نهال و بذر

امتیاز تکثیر و تولید دو رقم بذر به کشت و صنعت درستکار مغان واگذار شد +تصاویر

طی آیینی قراردادهاي انتقال فناوري و واگذاري امتياز تكثير و فروش بذر هيبريد ذرت رقم كرج 706 و مشاركت در توليد بذر هيبريد سورگوم رقم اسپيدفيد بين موسسه تحقيقات اصلاح و تهيه نهال و بذر و شركت كشت و صنعت درستكار مغان در پارس آباد به مدیرعاملی “ذکی اله بابابی”به امضا رسيد.

حدود 21 هزار تن شکر خام در کارخانه قند مغان تولید می شود

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان گفت: پیش بینی می شود میزان تولید شکر خام در کارخانه قند مغان با دو برابر افزایش نسبت به پارسال به حدود 21هزار تن برسد.

مدیر امور آب منابع مغان: اصلاح شیوه های آبیاری، نیاز جدی بخش کشاورزی است

مدیر امور آب منابع مغان گفت: تغییر الگوی کشت و اصلاح شیوه های آبیاری اراضی زراعی، نیاز اساسی بخش کشاورزی است.