امروز: جمعه, ۱ تیر , ۱۴۰۳

۸۰ درصد تولیدات گلخانه‌ای منطقه ارس صادر می‌شود

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس با بیان اینکه ۸۰ درصد تولیدات گلخانه‌ای ارس صادر می‌شود، گفت: از روسیه و انگلیس تا عمان و امارات، مشتریان محصولات ارس هستند.

پیش بینی تولید۷۰ هزار تن گندم در پارس‌آباد

فرماندار پارس‌آباد گفت: پیش بینی می شود افزون بر ۷۰ هزار تن گندم از ۱۹ هزار هکتار اراضی زیر کشت این محصول در پارس‌آباد استحصال شود.

احیای شرکت مغان، یادگار ماندگار شهید رئیسی در مغان

مردم منطقه مغان خاطره خوشی از اقدام شهید آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی در ابطال واگذاری و احیای مجتمع کشت و صنعت و دامپروری مغان دارند چرا که این واگذاری مساله‌دار با تصمیم قاطع و هوشمندانه آیت‌الله رئیسی در دوره ریاست قوه قضائیه ابطال شده و مورد تایید و رضایت مردم منطقه قرار گرفت.

 سد «قیزقلعه‌سی» فردا با حضور روسای جمهور ایران و آذربایجان افتتاح می شود

وزارت نیرو اعلام کرد: فردا (یکشنبه ۳۰ اردیبهشت) با حضور روسای جمهور دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان، سد «قیزقلعه‌سی» افتتاح و همزمان سد «خداآفرین» به بهره‌برداری کامل می‌رسد.

کشت دوم در منطقه مغان کاهش می‌یاید

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: کشت دوم در مزارع مغان کاهش یافته و در تلاش هستیم به خاطر کمبود آب میزان کشت دوم را به حداقل برسانیم.

آب مورد نیاز شبکه آبیاری خداآفرین تا پایان اسفند تامین می‌شود

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گفت: با توجه به اقدامات و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، تا پایان اسفند ماه جاری آب نواحی یک و ۲ شبکه آبیاری و زهکشی خداآفرین تامین خواهد شد.

کشت و صنعت مغان با ۲ مرکز دانشگاهی تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد

تفاهم‌نامه همکاری مشترک آموزشی و پژوهشی سه‌جانبه بین شرکت کشت و صنعت مغان، دانشگاه محقق اردبیلی و کالج ابن‌سینای گرجستان به امضای مدیران این سه مجموعه اقتصادی و آموزشی رسید.

کنفرانس ملی تعالی فردی و کوچینگ کسب و کار

اصلی ترین شرط موفقیت و دستیابی به رضایت در زندگی، داشتن یک نقشه راه است تا در تنها فرصتی که برای زندگی کردن در اختیار داریم، به آرمانی که به زندگی ما معنا می­دهد دست یابیم. این نقشه راه باید مبتنی بر یک الگوی اثربخش برای مدیریت عمر باشد. آنچه مایه حیرت و شگفتیست، این […]

با حضور وزیر نیرو

طرح شبکه آبیاری و زهکشی ناحیه عمرانی دوم سد خداآفرین افتتاح شد

طرح شبکه آبیاری و زهکشی ناحیه عمرانی دوم سد خداآفرین در دشت مغان روز سه شنبه با حضور حمید چیت چیان وزیر نیرو و جمعی از مسوولان استان اردبیل افتتاح شد.

نرخ‌ خرید تضمینی با تورم همخوانی ندارد؛

جفا به کشاورزان

پس از کش‌وقوس فراوان سرانجام دولت به اعلام نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی رضایت داد اگرچه امروز و فردا کردن‌های مسوولان در اعلام نرخ تضمینی مشغله رییس‌جمهور و حتی فاجعه منا توسط رییس خانه کشاورز عنوان شده بود اما سردرگمی و بلاتکلیفی کشاورزان برای کشت گندم در سال زراعی ۹۵-۹۴ را به دنبال داشت. به هر حال دولت به این غائله خاتمه داد و قیمتی را اعلام کرد که نه‌تنها کشاورزان بلکه اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس نیز شوکه شدند.