امروز: پنج شنبه, ۳ خرداد , ۱۴۰۳
زمان انتشار : آوریل 5th, 2024 2:06 | کد خبر : 24785 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

خروش مردم روزه دار استان اردبیل در راهپیمایی روز قدس

راهپمایی روز جهانی قدس در آخرین جمعه ماه رمضان در حمایت از مردم مظلوم و مقتدر فلسطین همزمان با سراسر دنیا و کشور، با حضور پرشور و گسترده مردم روزه دار مناطق مختلف استان اردبیل برگزار شد.

مغانه آنلاین- جمعه ۱۷-۰۱-۱۴۰۳

در اردبیل مردم ولایی و روزه دار این شهرستان در حمایت از ملت مظلوم فلسطین و ابراز انزجار از جنایت‌های رژیم صهیونیستی و حامیانش در غزه به خیابان‌ها آمدند تا ضمن حمایت از ملت مظلوم فلسطین، جنایت‌های رژیم صهیونیستی و قدرتهای استکباری و سکوت و بی عملی کشورهای اسلامی را محکوم کنند.

راهپیمایی روز قدس امسال از این جهت حائز اهمیت است که حدود ۶ ماه است رژیم صهیونیستی از زمین و هوا مردم مظلوم غزه را تحت محاصره و انواع حملات قرار داده است به طوری که طی این مدت بیش از ۳۳ هزار نفر اعم از زن و مرد و کودک به شهادت رسیده اند، بیش از ۷۰ هزار نفر مجروح شده اند و غزه تبدیل به تلی از خاک شده است.

این در حالی است که این جنایت‌ها با سکوت توام با رضایت قدرتهای استکباری انجام می‌شود و این قدرتها از سازوکارهای پیش بینی شده در نهادهایی مانند شورای امنیت استفاده نمی‌کنند و این رژیم همانند گذشته هیچ اعتنایی به قطعنامه های توخالی شورای امنیت نمی‌کند.

رژیم صهیونیستی طی این مدت غزه را تحت محاصره شدید قرار داده و از گرسنه نگه داشتن مردم غزه به عنوان یک ابزار و سلاح استفاده می‌کند.

از سوی دیگر این رژیم منحوس ابتدایی ترین و بدیهی ترین قواعد حقوق بشری از جمله حقوق بشر دوستانه را هم در این حملات رعایت نمی‌کند به طوری که بیمارستان‌ها و مراکز درمانی غزه مانند بیمارستان شفا صحنه فجیع‌ترین جنایات این رژیم در این مدت بوده است با وجود جنایت‌های بی رحمانه و استفاده از انواع تسلیحات پیشرفته این رژیم نتوانسته است به اهداف اعلامی خود دست یابد.

به همین مناسبت مردم سایر شهرها و روستاهای استان اردبیل از جمله شهرستان‌های پارس آباد، بیله سوار، اصلاندوز، گرمی مغان، مشگین شهر، نیر، نمین، سرعین، کوثر و خلخال و دیگر بخش ها نیز در مسیرهای اعلام شده حاضر شده‌اند تا بار دیگر حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین و لزوم توقف جنایت‌های غیر انسانی صهیونیست‌ها فریاد بزنند.

شرکت کنندگان در این مراسم‌، در طول مسیر بانگ‌ “الله اکبر خامنه ای رهبر، ای رهبر آزاده آماده ایم آماده ایم، حزب الله پیروز است اسرائیل نابود است” ، “ای دول اسلامی اتحاد اتحاد” و “حسین حسیندی غزه  کرب و بلادی غزه” سر داده و حمایت خود را جبهه مقاومت و مردم غزه اعلام کردند.

حضور زنان با کودکان خود، حضور خانوادگی و شرکت نوجوانان و جوانان با شور و شعور خاص از جمله جلو ه های ویژه راهپیمایی روز قدس در استان اردبیل می‌باشد.

۱۶ مرداد ۱۳۵۸ کمتر از یک سال پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در ایران به ابتکار امام راحل آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با هدف جلب توجه افکار عمومی جهانی، اعتراض به جنایت‌ها و اشغالگری رژیم صهیونیستی و حمایت از حقوق قانونی مردم مسلمان فلسطین با عنوان «روز قدس» نام‌گذاری شد.

بر همین اساس هر سال در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان مسلمانان و آزادیخواهان در نقاط مختلف دنیا با برگزاری راهپیمایی حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین اعلام می‌کنند.

 

اخبار مرتبط

نظرات