امروز: پنج شنبه, ۳ خرداد , ۱۴۰۳
زمان انتشار : آوریل 22nd, 2024 7:07 | کد خبر : 24825 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

بیله‌سوار مغان نقطه آغاز منطقه آزاد تجاری اردبیل شد

فرماندار بیله‌سوار مغان از انتخاب این شهرستان به عنوان نقطه آغاز اجرای منطقه آزاد تجاری استان اردبیل خبر داد و گفت: این اقدام ارزشمند دولت مردمی زمینه توسعه عمومی استان اردبیل و شهرستان مرزی بیله‌سوار را به همراه خواهد داشت.

مغانه آنلاین- دوشنبه ۰۳-۰۲-۱۴۰۳

صاحبعلی اصغری در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان بیله‌سوار اظهار کرد: اقدام عدالت‌محور، تحول‌گرا و اثربخش دولت در انتخاب شهرستان بیله‌سوار به عنوان نقطه آغازین منطقه آزاد تجاری صنعتی استان اردبیل، علاوه بر اینکه زمینه استفاده بهینه از ظرفیت‌های مناطق مرزی استان به ویژه بیله‌سوار را فراهم می‌کند، منجر به رشد و توسعه استان شده و شاخص‌های اقتصادی استان را ارتقا می‌دهد.

وی اضافه کرد: چند سال قبل مناطقی در کشور به عنوان مناطق آزاد تجاری تصویب شده بود که مناطق آزاد در بقیه مناطق کشور اجرایی شد، اما در استان اردبیل این موضوع راکد ماند.

فرماندار بیله‌سوار ادامه داد: مجمع تشخیص مصلحت نظام بر انتخاب و معرفی یک نقطه به عنوان منطقه آزاد تجاری تاکید داشت و با توجه به طولانی شدن فرایند اجرای منطقه آزاد ، موضوع به دبیرخانه مناطق آزاد تجاری و صنعتی ارسال شد و این دبیرخانه پس از بحث و بررسی کارشناسی بیله‌سوار را به عنوان نقطه آغاز اجرای منطقه آزاد تجاری استان انتخاب کرد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های اقتصادی شهرستان مرزی بیله‌سوار اظهار کرد: این شهرستان دارای گمرک و پایانه مرزی فعال است و سال‌هاست داد و ستد و تجارت خارجی استان و کشور در این منطقه از طریق گمرک و پایانه مرزی بیله‌سوار انجام می‌شود.

اصغری در ادامه به تعهد اشتغال شهرستان در سال گذشته اشاره کرد و گفت: با تلاش ادارات عضو کارگروه اشتغال شهرستان یک هزار و ۴۹۳ مورد تعهد اشتغال در شهرستان به ثبت رسید که حاکی از تحقق ۱۱۸ درصدی تعهد اشتغال شهرستان است.

فرماندار بیله سوار یادآورشد: مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان با ثبت ۵۶۰ مورد و کمیته امداد امام خمینی با ثبت ۲۳۹ مورد بیشترین تعهد اشتغال را در بین دستگاه‌های اجرایی داشته‌اند.

‌بیله‌سوار مغان در شمال اردبیل و در جوار جمهوری آذربایجان قرار دارد.

 

اخبار مرتبط

نظرات