امروز: شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۳
زمان انتشار : آوریل 26th, 2024 7:25 | کد خبر : 24854 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

اجازه تعدی به حقوق کشاورزان مغان را نمی دهیم

مدیر امور منابع آب مغان گفت: اجازه نخواهیم داد کسی به حق و حقوق کشاورزان مغان دست درازی کند.

مغانه آنلاین- جمعه ۰۷-۰۲-۱۴۰۳

سید عباس مینایی در جلسه کارگروه آب، کشاورزی، منایع طبیعی و شورای حفاظت از منابع آب مغان که در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان پارس‌آباد برگزار شد، ضمن تشریح اقدامات و برنامه های اجرا شده در حوزه آب و اعلام رضایتمندی از عملکرد اتحادیه های کشاورزی تاکید کرد: با مدیریت مناسب و بهره‌گیری از مهندسان متخصص درحال حاضر بحران آب در مغان کنترل شده است.

وی با اشاره به اینکه تامین آب شرب در اولویت اول برنامه‌ها بوده و به‌نوعی خط قرمز مسوولان است اظهار داشت: ذخیره پشت سدها درحال ‌حاضر مناسب گزارش شده که این خبر نویدی برای مردم مخصوصا کشاورزان در زمینه توزیع آب شرب و کشاورزی می باشد.

وی همچنین به حساسیت موضوع پمپ‌های غیرمجاز نیز اشاره کرد وگفت: دستورکار جمع‌آوری پمپ‌های غیرمجاز و تفکیک پمپ‌های مجاز و غیرمجاز در مجاورت کانالهای اصلی و نصب پلاک روی الکتروپمپها صادر شده و باقوت تمام ادامه دارد و لذا اجازه نخواهیم داد کسی به حقوق و حق آبه کشاورزان قانون‌مند دست درازی کند.

مینایی با اشاره به همکاری تنگاتنگ امور منابع آب مغان با سایر دستگاه‌های متولی گفت: در راستای رعایت الگوی کشت و جلوگیری از کشت محصولات پرآب بر، هرگونه قرارداد آبیاری و توزیع آب به زارعین منوط به معرفی‌نامه کتبی جهادکشاورزی با درج عنوان نوع کشت خواهد بود.

نصب تابلو و علائم هشداردهنده و همچنین تعبیه حصار و مانع در کانالهای مجاور مناطق مسکونی به منظور جلوگیری از خطرات جانی و مالی نیز موضوع دیگری بود که مدیر منابع آب مغان به آن تاکید کرد.

 

اخبار مرتبط

نظرات