امروز: پنج شنبه, ۳ خرداد , ۱۴۰۳
زمان انتشار : آوریل 7th, 2024 10:18 | کد خبر : 24797 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

۸میلیارد و ۷۵۰میلیون ریال به کشاورزی پارس آباد خسارت وارد شد

فرماندار شهرستان پارس آباد از وارد شدن خسارت سنگین به ۱۰ هزار هکتار از اراضی کشت و زرع این شهرستان خبر داد.

مغانه آنلاین- یکشنبه ۱۹-۰۱-۱۴۰۳

جابر جهان بین، اظهار کرد: به دنبال حاکم شدن هوای بسیار سرد در اسفندماه و سرما و یخبندان بی سابقه در شمال استان اردبیل عمده مزارع غلات پارس آباد به ویژه اراضی گندمزار خسارت دیده اند.

وی خاطرنشان کرد: ۱۰ هزار هکتار از اراضی مستعد این شهرستان که عمدتا به کشت گندم اختصاص یافته بود براثر شرایط جوی نامساعد در اسفندماه خسارت دیده که با احتساب قیمت هر کیلوگرم گندم به نرخ مصوب ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان میزان خسارت وارده به اراضی این شهرستان ۸میلیارد و ۷۵۰میلیون ریال برآورد شده است.

فرماندار پارس باد افزود: با همکاری مدیریت بحران استان اردبیل بازدید کارشناسان از مزارع خسارت دیده انجام شده تا با ارائه گزارش نهایی از طریق صندوق بیمه و مدیریت بحران جبران خسارت انجام شود.

جهان بین بیان کرد: متاسفانه سرسبزی مزارع این شهرستان روبه زردی گرائیده و تقریبا گندمزارهای این منطقه به کاه تبدیل شده است.

وی گفت: با اعلام نظر کارشناسان حوزه زراعت افت دمای هوا بعد از مساعد بودن شرایط جوی در پاییز و سرمای بی سابقه در اسفندماه زمینه ساز این اوضاع نگران کننده شده که عمده کشاورزان نیز از این شرایط ناراحت هستند.

علاوه بر پارس آباد در سایر مناطق استان به ویژه بیله سوار، گرمی، مشگین شهر، نمین و اردبیل نیز شاهد وارد آمدن خسارت براثر سرمازدگی بی سابقه در اسفندماه هستیم که به نظر می رسد در مجموع ۶۰ هزار هکتار از گندمزارهای استان اردبیل براثر این شرایط جوی نامناسب دچار خسارت شده اند.

اخبار مرتبط

نظرات