امروز: دوشنبه, ۱ مرداد , ۱۴۰۳
زمان انتشار : ژانویه 14th, 2024 11:00 | کد خبر : 24552 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

کشاورزان هشدارهای هواشناسی را جدی بگیرند

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: با توجه به صدور هشدار سطح نارنجی در اردبیل ضروری است تا کشاورزان و تولیدکنندگان بخش کشاورزی هشدارهای هواشناسی را جدی بگیرند.

مغانه آنلاین-یکشنبه ۲۴-۱۰-۱۴۰۲

به گزارش مغانه آنلاین، نوبخت اژدری اظهار کرد: کنترل دمای سالن‌های گلخانه‌ها و مرغداری‌ها و توجه به توصیه‌های کارشناسان جهاد کشاورزی با توجه به برودت هوا و ورود سامانه بارشی قوی به استان حیاتی است.

وی با اشاره به آغاز فصل سرما و یخبندان و احتمال قطعی گاز خاطرنشان کرد: تامین سوخت دوم برای استفاده در واحدهای گلخانه و مرغداری فعال در این استان مهم است و تولیدکنندگان بخش کشاورزی در این راستا غفلت نکنند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی اردبیل افزود: به علت کاهش شدید دما و بارش برف، میزان مصرف سوخت گاز در منازل بالا رفته و به دلیل سردسیر بودن استان امکان کاهش افت فشار و حتی قطعی گاز مصرفی در واحدهای تولیدی کشاورزی از جمله واحدهای گلخانه‌ای و مرغداری‌ها دور از انتظار نیست.

اژدری گفت: با توجه به شرایط موجود لازم است تمام متولیان واحدهای گلخانه و مرغداری‌های فعال در استان اردبیل به فکر تامین سوخت دوم و جایگزین برای واحدهای تحت مدیریت خود باشند.

وی اظهار کرد: در این شرایط خاص باید با پیش‌بینی و برنامه‌ریزی لازم جلوگیری از غیرفعال شدن واحدهای تولیدی و صنعتی بخش کشاورزی ضروری است و متولیان این واحدها باید با تهیه سوخت ذخیره، از بروز خسارت‌های احتمالی جلوگیری کنند.

اخبار مرتبط

نظرات