امروز: سه شنبه, ۲۶ تیر , ۱۴۰۳
زمان انتشار : ژانویه 9th, 2024 11:14 | کد خبر : 24543 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

نومعلمان به علم روز مجهز شوند

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی گفت: معلمانی که امروز در آغاز راه خدمات در نظام آموزشی کشور قرار گرفته‌اند، باید مجهز به دانش و علم روز شوند.

مغانه آنلاین- سه شنبه ۱۹-۱۰-۱۴۰۲

به گزارش مغانه آنلاین، علیرضا عبدی روز سه‌شنبه در همایش نومعلمان تمدن‌ساز استان اردبیل، معلمان را افسران سپاه پیشرفت کشور دانست و افزود: معلمان باید پیش‌قراول علم و دانش روز باشند و کار حساس تعلیم و تربیت را با دانش کافی و حساسیت بالا دنبال کنند.

وی خواستار تعریف یک تصویر روشن از آینده کاری خود از سوی معلمان تازه استخدامی شد و بیان کرد: سرعت تحول و تولید دانش امروزه خیلی بالا رفته است و اگر معلم پیش‌قراول دانش و علم نباشد و از دانش‌آموز خود عقب بیفتد، نخواهد توانست رسالت خود را ایفا کند و ویژگی معلمی را از دست خواهد داد.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی عقب افتادن معلمان از دانش‌آموزان در تحولات علم و دانش روز را موجب وارد آمدن خسارت به نظم تعلیم و تربیت کشور دانست و اظهار کرد: معلمان باید با علوم و فنون جدید آشنا باشند و به عنوان افسر و راهنمای تربیتی و آموزشی کشور، چند قدم از دانش‌آموزان جلوتر حرکت کنند.

وی اضافه کرد: امروز معلمان باید علاوه بر ایفای وظیفه آموزش و تربیت نسل جدید، برای آینده نیز حرفی برای گفتن داشته باشند و جلوتر از دانش‌آموزان خود حرکت کرده و از بعد معنوی و تربیتی نیز جلوتر از دانش‌آموزان و راهنمای آنها باشند.

عبدی تاکید کرد: معلم مواجب بگیر صرف دولت نیست و هر کسی تنها نگاه شغلی به این کسوت مقدس داشته باشد، به بیراهه رفته و بازنده است.

این خبر حاکیست، در این همایش گروه سرود دبستان دخترانه شهید عادل سرائی در حضور معاون وزیر آموزش و پرورش و شرکت کنندگان مراسم به اجرای سرود پرداختند که از سوی علیرضا عبدی با اهدای هدیه ای مورد تشویق و تجلیل قرار گرفتند.

اخبار مرتبط

نظرات