امروز: دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲
زمان انتشار : ژانویه 4th, 2017 6:34 | کد خبر : 20393 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

بهسازی معابر عمومی از اولویت های شهرداری جعفرآباد مغان است

شهردار جعفرآباد مغان گفت: زیباسازی و بهسازی خیابان ها و معابر عمومی از طرح های مهم و اولویت دار این شهرداری است و در این رابطه روند خدمت رسانی به شهروندان پرشتاب است.

به گزارش مغانه آنلاین، مهدی پورجم افزود: تأمین امنیت شهروندان هنگام عبور و مرور از معابر، یکی از وظایف مهم شهرداری‌ها محسوب می‌شود و در همین راستا شهرداری جعفرآباد در بهسازی و استانداردسازی معابر تلاش گسترده می‌نماید.

وی ادامه داد: باتوجه به مطالبات شهروندان و درجهت مناسب‌سازی معابر و زیباسازی سیمای شهری، شهرداری جعفرآباد توانست چندین پروژه‌ مهم شهری را در بخش‌های مختلف شهر اجرا کند که یکی از این طرح های مهم در حال حاضر عملیات پیاده‌رو‌سازی در خیابان اصلی شهر جعفرآباد میان بانک صادرات تا ابتدای خیابان تربیت این شهر است.

وی هدف از اجرای این پروژه را ارتقای کیفیت معابر، مناسب‌سازی پیاده‌رو و ایجاد فضای مناسب برای عابران پیاده از لحاظ زیباسازی و تعاملات اجتماعی عنوان کرد و اظهار داشت: پیاده‌روهای استاندارد که قابلیت پیاده روی مطمئن برای شهروندان را داشته باشد می تواند باعث ایجاد بسیاری از تعاملات مثبت بین شهروندان شود.

پورجم همچنین از اجرای فرش موزائیک راهنمای نابینایان در پیاده‌روسازی خیابان‌های این شهر خبر داد و افزود: پیاده‌روسازی و فرش موزائیک برای تشخیص مسیر نابینایان در پیاده‌روی محل مورد نظر نیز از خدمات شهرداری در راستای مناسب‌سازی معابر عمومی است.

وی بااشاره به تاثیر مبلمان شهری در زیبایی شهر افزود: طراحی مناسب و به کارگیری مبلمان شهری متناسب با محیط شهری از ضروریات زندگی شهری امروز است و تاثیر زیادی در کیفیت زندگی دارد که در این راستا نیز نیمکت‌های نورانی در برخی خیابان‌های این شهر جهت زیباسازی محیط نصب شده است.

شهردار جعفرآباد در پایان این جلسه از فعالیت‌های اعضای شورای اسلامی شهر، پرسنل شهرداری و همچنین از همکاری بسیار عالی شهروندان و کسبه‌ها در خصوص اجرای پروژه‌های سطح شهر جعفرآباد تشکر و قدردانی کرد. (فارس)

 

اخبار مرتبط

نظرات