امروز: یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۳
زمان انتشار : مارس 7th, 2017 8:30 | کد خبر : 21195 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

آزمون پنجمین دوره المپیاد طرح دادرس در پارس آباد برگزار شد+تصاویر

رئیس جمعیت هلال احمر پارس آباد از برگزاری مرحله شهرستانی آزمون پنجمین دوره المپیاد طرح دادرس با شرکت بیش از ۴۰۰دانش آموز در پارس آباد خبر داد.

به گزارش مغانه آنلاین، طاعتی روز سه شنبه در حاشیه برگزاری آزمون المپیاد طرح دادرس در پارس آباد گفت: طرح دادرس با هدف یاد دادن نکات آموزشی و مهارتی پیرامون امداد و نجات اولیه دانش آموزان و آماده کردن آنان برای روزهای سخت و بحرانی در مدارس منطقه اجرا می شود.
وی اضافه کرد: این طرح ملی هر ساله با مشارکت سازمان جوانان هلال احمر با آموزش و پرورش در مدارس اجرا می شود.
وی با بیان اینکه عدم شناخت حوادث و راهکارهای مقابله با عامل آسیب پذیر از جمله مشکلات کشورمان است، افزود: کودک و نوجوان از جمله آسیب پذیرترین آحاد هستند و نیاز به برنامه خاص برای کمک دارند، بر این اساس جوانان جمعیت هلال احمر برنامه مدونی را در خصوص آموزش مهارت لازم به دانش آموزان در دستور کار قرار داده است.

وی تصریح کرد: در قالب طرح دادرس که مخفف دانش آموز آماده در روزهای سخت است، دانش آموزان شرکت کننده در فضایی بانشاط به رقابت می پردازند.

وی با اعلام اینکه در این طرح در ۸ محوربه دانش آموزان آموزش داده می شود، گفت: این آزمون با شرکت  بیش از۴۰۰ نفر از دانش آموزان دختر و پسر  از شهرستان پارس آباد و بخش های  اصلاندوز ، اسلام آباد ، تازه کند، در پایه هشتم مقطع متوسطه دوره اول برگزار شده است.

طاعتی با اشاره به وظیفه مدرسان در هر مدرسه افزود: در هر مدرسه با تشکیل تیم حداقل ۱۴ نفره ، آموزش های لازم  به دانش آموزان داده می شود.

 

 

اخبار مرتبط

نظرات