امروز: یکشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۳

شروع کاوش باستانی محوطه «قیز قلعه سی» بیله سوار

رئیس گروه باستان‌شناسی اداره کل میراث‌ فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل از آغاز کاوش باستان‌شناسی در محوطه تاریخی قیز قلعه‌سی بیله‌سوار با هدف تعیین عرصه و پیشنهاد حریم آن خبر داد. 

اهالی مغان با حضور پرشور در انتخابات از شهید جمهور قدردانی می‌کنند

فرماندار بیله‌سوار مغان با اشاره به در پیش رو بودن انتخابات ریاست جمهوری گفت: اهالی این شهرستان مرزی با حضور پرشور و باشکوه خود در انتخابات از شهید جمهور قدردانی کرده و دین خود را به شهید خدمت ادا خواهند کرد.

لایروبی۱۴۰کیلومتر از کانال های اصلی شبکه آبیاری مغان

مدیر منابع آب مغان از لایروبی افزوت بر ۱۴۰ کیلومتر از کانال‌های اصلی شبکه آبیاری مغان از سال گذشته تا کنون خبر داد و افزود: امسال هم عملیات لایروبی زهکشی باکس یک به طول ۱۶ کیلومتر با برآورد هزینه تقریبی ۱۵۰ میلیارد ریال شروع شده و هم‌اکنون در حال اجراست.

بهره مندی ۲۱۲روستای بیله سوار از گاز طبیعی

فرماندار بیله‌سوار گفت: از مجموع۳۰۰ روستا، تاکنون ۲۱۲ روستای شهرستان از نعمت گاز بهره‌مند شده‌اند که از این تعداد گازرسانی به ۹۲ روستا در دولت مردمی آیت‌الله رئیسی اجرا شده است.

سوگ مردم استان اردبیل در شهادت خادم الرضا

مردم و مسئولان اردبیل همزمان با سراسر کشور در غم فقدان رئیس جمهور محبوب و مردمی و هیئت همراه ایشان با برپایی عزاداری خیابانی به سوگ نشسته‌اند و بر تداوم راه پرثمر و روشن آیت الله رئیسی تاکید می‌کنند.

ابراهیم فهیمی از حوزه انتخابیه پارس آباد، بیله سوارو اصلاندوز به مجلس راه یافت

ابراهیم فهیمی گیگلو با کسب ۵۰هزار و ۹۸۳ رای منتخب مردم شهرستان‌های پارس آباد، بیله سوار و اصلاندوز در مجلس شورای اسلامی شد.

ازدحام جمعیت در اغلب شعبه های اخذ رای در پارس آباد، بیله سوار و اصلاندوز

مشاهدات خبرنگاران حاکی است که در ساعات اخیر صف‌های طولانی در شعب اخذ رای حوزه انتخابیه پارس‌آباد، بیله‌سوار و اصلاندوز تشکیل شده و حضور مردم در پای صندوق‌های رای افزایش یافته است.

کشت دوم در مغان ممنوع شد

مدیر منابع آب مغان گفت: در نشست‌های متعدد با فرمانداران و ائمه جمعه شهرستان‌های شمالی استان بر ممنوعیت کشت دوم در منطقه تاکید شده و لازم است بهره برداران بخش کشاورزی از کشت دوم محصولات پرهیز کنند.

صادرات کالا از پایانه مرزی بیله‌سوار ۸۱ درصد افزایش یافت

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: میزان صادرات کالا و بار از پایانه مرزی بیله‌سوار مغان فروردین ماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۸۱ درصد افزایش یافت.

صدور مجوز ساخت و ساز در قلعه اولتان پارس آباد صحت ندارد

اداره کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل اعلام کرد: اولتان قالاسی از اهمیت خاصی برخوردار است و برخلاف شایعات، مجوزی برای ساخت و ساز در آن توسط هیچ مرجعی صادر نشده و از هر اقدامی در راستای حفظ آن دریغ نمی‌شود.