امروز: سه شنبه, ۱۴ آذر , ۱۴۰۲

فضای سیاسی شهر امن نیست /پیشی رابطه بر ضابطه

بررسی وضعیت شهر گرمی با توجه به اینکه عنوان سیاسی ترین شهر ایران را با خود یدک می کشد، در چند سطر نمی گنجد. اما آن چیز که واضح و عیان است با توجه به تاریخ درخشان این منطقه، یکی از علل اصلی عقب ماندگی آن همین سیاست نابجا است.

کیفیت نامرغوب نان مغان؛ حکایتی همچنان پابرجا

نان یکی از عمومی ترین مواد غذایی مورد مصرف مردم می باشد. بطور متوسط ۶۴/۲ درصد از کل انرژی مصرفی روزانه یک نفر شهری و ۵۹/۳ درصد از کل انرژی مصرفی یک نفر روستایی را نان تشکیل می دهد و پارامترهای کیفی نان نقش مهمی در سلامت و رضایت مصرف کنندگان دارد.

زیر و بم آیین چهارشنبه سوری در آذربایجان

چهارشنبه سوری آئین ویژه و پرطرفدار نوروز، رسم و آیینی کهن در ایران زمین بوده که در مناطق مختلف شهری و روستایی آذربایجان نیز با برپایی مراسمی خاص و ویژه ای جشن گرفته می شد، جشنی که امروز با نزدیک شدن به روز موعد خانواده ها را غرق دلهره و نگرانی می کند.

معاون سابق برنامه ریزی استاندار اردبیل:

رئیس جمهور قول تصویب طرح الحاق مغان به آزاد ارس را در هیات دولت داده بود/ احتمال رای آوری طرح ایجاد منطقه آزاد مستقل اردبیل در مجلس بسیار کم است/ نمایندگان استان یک صدا در ایجاد منطقه آزاد مغان همت کنند

معاون سابق برنامه ریزی استاندار اردبیل با بیان اینکه الحاق مغان به منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس، بهتر و سریع تر از ایجاد منطقه آزاد مستقل اردبیل به نتیجه می رسید، گفت: بحث الحاق برای عملیاتی شدن فقط به مصوبه دولت نیاز داشت و خود آقای دکتر روحانی قول تصویب آن را در هیات دولت داده بودند و به نوعی تمام شده بود.

حبیب برومند:

اجازه نخواهم داد توسعه مغان عقب بیفتد/در استان اردبیل تنها مغان شرایط منطقه آزاد را دارد

نماینده پارس آباد و بیله سوار در مجلس شورای اسلامی گفت: مطرح كردن ايجاد منطقه آزاد تجاري صنعتي مستقل در استان اربيل به جاي الحاق منطقه مرزي مغان به منطقه آزاد تجاري ارس نه تنها سودي ندارد بلكه فقط توسعه مغان را به تاخیر می اندازد.

سایه سنگین رکود بر تولیدات دامی گرمی مغان

بالا بودن هزینه تولید و کاهش قیمت فروش ، مرغداری های گرمی مغان را با خطر تعطیلی مواجه کرده است .

برگزاری نشست اصلاح طلبان استان در پارس آباد به روایت تصویر

دومین نشست استانی اصلاح طلبان با حضور میهمانانی از شهرستان های اردبیل ، مشگین شهر ، پارس آباد ، بیله سوار خلخال ، گرمی ، نیر، نمین و سرعین،جعفر آباد در پارس آباد برگزار گردید .

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس:

مصوبه الحاق پارس آباد، بیله سوار و گرمی به منطقه آزاد ارس به زودی ابلاغ می شود

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس گفت: مصوبه الحاق بخشی از استان اردبیل شامل پارس آباد مغان، گرمی و بیله سوار به این منطقه به زودی ابلاغ می شود.

این مرد گمشده را شناسایی کنید/استمداد از مردم دشت مغان

صاحب این عکس جعفر مسگر اهری، 25سال پیش خانه ی خود در تهران را ترک کرده و 15سال پیش در منطقه دشت مغان مشاهده شده است.

تولید و معرفی بذور دیم از برنامه های مرکز تحقیقات کشاورزی استان اردبیل(اولتان) است

مدیر مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل (اولتان) با بیان اینکه تولید و معرفی بذور دیم بخشی از برنامه های مهم مرکز است، گفت: این مرکز در سال 1309 با هدف دیدبانی ملخ در پارس آباد مغان دایر شد و اکنون با 155 نیروی انسانی در 10 بخش ، پنج ایستگاه و دو واحد در استان فعالیت دارد.