امروز: چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰
زمان انتشار : 19 ژانویه 2015 10:48 | کد خبر : 8833 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

80هزار جلد کتاب در کتابخانه های پارس آباد مغان وجود دارد

فرماندار پارس آباد گفت: در حال حاضر نزدیک 80هزار جلد کتاب در عناوین و موضوعات مختلف در مخازن کتابخانه های عمومی این شهرستان وجود دارد.

به گزارش مغانه، ناصر نصیری روز دوشنبه در جلسه مشترک انجمن کتابخانه های عمومی و کمیته نهضت مطالعه مفید پارس آباد افزود: پارس آباد از نظر آمار مراجعه کنندگان به کتابخانه و امانت گرفتن کتاب، بعد از اردبیل در رتبه دوم استان قرار دارد.

وی، تعداد کتابخانه های عمومی نهادی و مشارکتی این شهرستان مرزی را 10باب عنوان و بیان کرد: هم اکنون افزون بر هفت هزار و 100نفر به عنوان عضو فعال از خدمات و امکانات کتابخانه های عمومی پارس آباد بهره مند می شوند.
رئیس انجمن کتابخانه های عمومی پارس آباد از افزایش 12درصدی آمار مراجعان به کتابخانه های عمومی شهرستان خبر داد و اظهار کرد: اغلب اعضاء و مراجعه کنندگان به این مکان های فرهنگی، پژوهشی را دانش آموزان، دانشجویان و روحانیان تشکیل می دهند.

وی بر ضرورت بهره گیری از امکانات فضای مجازی برای پیشبرد اهداف و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تاکید کرد و گفت : مطالعه کتاب خوب و مفید و انس با کتاب، موجب افزایش آگاهی ها و شادابی و نشاط در جامعه می شود.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل نیز گفت: استان اردبیل در بحث کتاب و کتابخوانی در بین استان های کشور در جایگاه خوبی قرار دارد.

رباب عزیز خانی،با قدردانی از کمک ها و مساعدت های شورا و شهرداری پارس آباد به حوزه کتاب و کتابخوانی، گفت: پارس آباد تنها شهرستان در سطح استان و کشور است که به جای نیم درصد، یک درصد درآمد شهرداری را به کتابخانه های عمومی اختصاص می دهد.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC

اخبار مرتبط

نظرات