امروز: سه شنبه, ۴ آبان , ۱۴۰۰
زمان انتشار : 30 سپتامبر 2013 11:21 | کد خبر : 940 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

35هزار تن شکر خام در کارخانه قند مغان تولید می شود

نائب رئیس هیات مدیره شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان، از آغاز سی و دومین دوره فعالیت کارخانه قند مغان خبر داد و گفت: پیش بینی می شود در این دوره حدود 35هزار تن شکر خام در این واحد صنعتی استحصال شود. به گزارش مغانه، حسینعلی پاکیزه در آیین شروع سی و دومین سال […]

آرم شرکت

نائب رئیس هیات مدیره شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان، از آغاز سی و دومین دوره فعالیت کارخانه قند مغان خبر داد و گفت: پیش بینی می شود در این دوره حدود 35هزار تن شکر خام در این واحد صنعتی استحصال شود.

به گزارش مغانه، حسینعلی پاکیزه در آیین شروع سی و دومین سال بهره برداری کارخانه قند مغان گفت: در سال زراعی جاری حدود یک هزار و 500 هکتار از اراضی کشاورزی آبی منطقه به زراعت چغندر قند غده ای اختصاص یافته که این مزارع از وضعیت مناسبی برخوردار است.

وی، ادامه داد: این کارخانه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و به دست پرتوان کارشناسان ایرانی راه اندازی شده است و هم اکنون با تلاش و جدیت پرسنل خدوم شرکت و با شتاب خوبی به فعالیت خود ادامه می دهد.

وی، با اعلام اینکه کارخانه قند مغان در زمینی به مساحت 43هکتار و با ظرفیت اسمی پنج هزار تن در روز احداث شده، بیان کرد: امسال در تعمیر و نگهداری این واحد بزرگ صنعتی ، افزون بر 12میلیارد ریال صرفه جویی شده است و به طور یقین در دوره فعالیت جدید به تولید مطلوب، بهره وری مناسب و اهداف پیش بینی شده دست خواهیم یافت.

مدیر کارخانه قند مغان نیز با ارائه گزارشی از روند تعمیر و مراحل آماده سازی این واحد گفت: با در نظر گرفتن میزان صرفه جویی و افزایش بهره وری، کارهای عمده ای در زمینه ی تعمیر و تهیه قطعات صورت گرفته است.

سیامک شریفی، با اشاره به نقش این کارخانه در چرخه اقتصاد منظقه و کشور و اشتغالزایی، اضافه کرد: به لحاظ ظرفیت بالای کارخانه و ناکافی بودن سطح زیر کشت چغندر قند در این شهرستان، میزان محصول تولیدی منطقه نمی تواند خوراک مورد نیاز این واحد را تامین کند لذا به منظور جبران کسری چغندر قند موردنیاز و تکمیل ظرفیت کارخانه قند مغان، برای کشت چغندر در مناطق همجوار برنامه ریزی و اقدام شده است.

او، بیان کرد: در این کارخانه علاوه بر شکر، محصولات جانبی، نظیر تفاله تر و خشک و ملاس تولید و برای مصارف دامی خود شرکت و دامداران منطقه مورد استفاده قرار می گیرد.

شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان در پارس آباد، با داشتن اراضی وسیع کشاورزی ، دو هزار و 600 هکتار باغ های میوه ، مجتمع بزرگ دامپروری ، کارخانه های قند ، لبنیات ، فرآوری میوه و چند واحد تولیدی دیگر یکی از شرکت های منحصر بفرد کشور است.

 

کلمات کلیدی: , , ,

نظرات