امروز: سه شنبه, ۴ آبان , ۱۴۰۰
زمان انتشار : 28 نوامبر 2013 10:31 | کد خبر : 1900 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

30هزار هکتار از اراضی زراعی پارس آباد به کشت گندم اختصاص یافت

مدیرجهادکشاورزی پارس آباد گفت: در سال زراعی جاری 30هزار هکتار از اراضی زراعی این شهرستان به کشت گندم اختصاص داده شده است. حسن روحی امروز پنجشنبه به خبرنگار مغانه گفت: از این مقدار، حدود 25هزار هکتار گندم آبی و پنج هزار هکتار دیم خواهد بود که از نظر سطح زیرکشت گندم در مقایسه با پارسال […]

IMG_0015-1

مدیرجهادکشاورزی پارس آباد گفت: در سال زراعی جاری 30هزار هکتار از اراضی زراعی این شهرستان به کشت گندم اختصاص داده شده است.

حسن روحی امروز پنجشنبه به خبرنگار مغانه گفت: از این مقدار، حدود 25هزار هکتار گندم آبی و پنج هزار هکتار دیم خواهد بود که از نظر سطح زیرکشت گندم در مقایسه با پارسال بیش از 70درصد افزایش خواهیم داشت.

وی، با بیان اینکه عملیات کشت پاییزه مدتی است که شروع شده، ادامه داد: پیش بینی می شود امسال افزون بر 150هزارتن محصول گندم در منطقه استحصال شود.

وی، به ضرورت به حمایت از کشاورزان گندم کار اشاره و بیان کرد: در این راستا حدود هفت هزار تن بذر گندم گواهی و اصلاح شده و کودهای فسفاته و ازته به مقدار موردنیاز در اختیار گندم کاران منطقه گذاشته شده است.

روحی، رعایت دقیق موارد لازم در کلیه مراحل کاشت، داشت و برداشت را در تولید گندم با کیفیت و افزایش راندمان و عملکرد این محصول بسیار با اهمیت دانست و گفت: مهندسان ناظر گندم مراکز خدمات کشاورزی و کارشناسان این مدیریت آماده ارائه هرگونه خدمات فنی به زارعین گندم کار هستند.

 

کلمات کلیدی: , ,

نظرات