امروز: پنج شنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۰
زمان انتشار : 24 دسامبر 2014 4:39 | کد خبر : 8278 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

30درصد جمعیت پارس آباد در سکونتگاه های غیر رسمی ساکن هستند

فرماندار پارس آباد گفت: در حال حاضر 30درصد جمعیت شهر پارس آباد در سکونتگاه های غیر رسمی و بافت های فرسوده ساکن هستند.

به گزارش مغانه، ناصر نصیری در جلسه ساماندهی سکونتگاه های غیر رسمی پارس آباد افزود: هفت محله پارس آباد که در مجموع20درصد مساحت کل این شهر را شامل می شود به عنوان سکونتگاه های غیر رسمی محسوب می شوند.

او عامل اصلي شکل گیری سكونت غير رسمي در این شهر را كوتاهي مسوولان قبلي و ساخت و ساز بی رویه عنوان بر خدمات رسانی به این محلات بر اساس وضع موجود تاکید کرد.

نصیری با اعلام اینکه پارس آباد دومین شهر پرجمعیت استان محسوب می شود، نسبت به اصلاح و تامين روشنايي خيابانها ،جابه جايي تير هاي برق مزاحم در معابر عمومي و ارائه راهكار هاي مناسب براي خدمات رساني مطلوب و همچنين جلوگيري از رشد سكونتگاه هاي غیررسمی جديد تاكيد كرد .

وی، با بیان اینکه نحوه ارائه خدمات به این محلات مشکل اصلی دستگاه های خدمات رسان است، اظهار کرد: سکونتگاههای غیررسمی مناطقی کم برخوردار، بی هویت و غیرمستحکم هستند که بدون ضوابط و برنامه ریزی شهری احداث شده و متاسفانه بسیاری از معضلات و آسیب های اجتماعی نیز از این مناطق سرچشمه می گیرد.

وی با اشاره به نگاه ویژه دولت به بافت های فرسوده و سکونتگاه های غیررسمی بیان کرد: دولت با هدف توانمند سازی این مناطق، تسهیلاتی با کارمزد 10 درصد به افراد واجد شرایط پرداخت می کند.

علیزاده مدير عامل شركت توزيع برق استان اردبيل هم با بيان اينكه تا پايان سال جاري مشكل روشنايي معابر شهر پارس آباد مرتفع مي شود گفت: 120 ميليارد ریال اعتبار برای رفع ضعف برق و 50 ميليارد ریال براي ساماندهي شبكه برق شهرها و روستاهاي شهرستان پارس آباد هزينه مي شود.

SONY DSC

 

 

 

 

 

اخبار مرتبط

نظرات