امروز: سه شنبه, ۵ مرداد , ۱۴۰۰
زمان انتشار : 02 جولای 2014 4:38 | کد خبر : 5625 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

150میلیارد ریال اعتبار صرف ساماندهی رودخانه ی مرزی ارس می شود

فرماندار پارس آباد گفت: 150میلیارد ریال اعتبار صرف ساماندهی و ساحل بندی رودخانه ی ارس در حوزه این شهرستان مرزی می شود.

IMG_8515

به گزارش مغانه، ایرج بیگدلو روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری پارس آباد افزود: با تامین و جذب رقم یاد شده، طرح ساماندهی و ساحل بندی ارس با شتاب بیشتری اجرا خواهد شد.
وی، سهم اعتبارات امسال این شهرستان را از محل تملک دارایی ، 125میلیارد ریال عنوان کرد و از مدیران دستگاه های اجرایی خواست در جذب اعتبارات مصوب اهتمام جدی داشته باشند.
بیگدلو، الحاق این شهرستان به منطقه آزاد تجاری ارس را از مطالبات و خواسته های جدی مردم پارس آباد دانست و ادامه داد: در صورت پیوستن پارس آباد به منطقه آزاد ارس، شاهد رونق و شکوفایی هرچه بیشتر منطقه و بهبود وضع معیشتی و درآمد مردم خواهیم بود.
وی، با بیان اینکه بررسی های میدانی نشان می دهد که نظم و انضباط کاری در برخی ادارات ضعیف است، اظهار کرد: روسای ادارات و نهادها باید در چارچوب شرح وظایف سازمان متبوع قدم بردارند و نسبت به تضییع بیت المال حساس باشند.
او، خطاب به مدیران دستگاه های دولتی تاکید کرد: درجلسات شورای اداری به موقع و با آمادگی کامل حضور داشته باشند.
فرماندار پارس آباد، بر ضرورت مقابله و برخورد جدی با متصرفان اراضی دولتی و ساخت و سازهای غیر مجاز تاکید کرد و از دستگاه های ذی ربط خواست با افرادی که زمین های دولتی و ملی را تصرف و یا اقدام به ساخت و ساز غیر مجاز می کنند بدون فوت وقت و به شدت برخورد کنند.
بیگدلو، از استحصال 152هزار گندم و 11هزار تن دانه روغنی کلزا در سال زراعی جاری در این شهرستان خبر داد و گفت: تولید گندم در این منطقه نسبت به پارسال نزدیک 100درصد رشد نشان می دهد.
وی، به دیدار اخیر خود و نماینده مردم شهرستان های پارس آباد و بیله سوار با وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی، نفت و برخی مقامات و مدیران کل وزارت کشور اشاره و بیان کرد: این دیدارها و نشست ها دستاوردهای بزرگی داشته که تحقق آن ها منجر به توسعه و پویایی همه جانبه این منطقه مرزی خواهد شد.
وی، همچنین با اشاره به وضعیت نامناسب حمل زباله، لکه گیری آسفالت، معابر عمومی و مبلمان شهر، از شهردار و شورای شهر پارس آباد خواست نسبت به رفع این مشکلات و زیباسازی ورودی های شهر و نیز نامگذاری میادین و خیابان ها اهتمام کنند.
به گزارش مغانه، در این جلسه تعدادی از مدیران ادارات و دستگاه ها به بیان عملکرد و مشکلات و کمبودهای حوزه تحت مدیریت خود پرداختند.
در این جلسه همچنین احمد دهقانی، عباس نوظهور، امین دیندار، ایمان عمرانی و رستم طهماسبی به ترتیب به عنوان مدیر جدید آموزش و پرورش، فرمانده سپاه، رئیس بیمارستان ارس، رئیس اداره پست و مسوول ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان پار س آباد معرفی شدند.

نظرات