امروز: سه شنبه, ۴ آبان , ۱۴۰۰
زمان انتشار : 27 سپتامبر 2013 10:58 | کد خبر : 909 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

10 توصیه پلیسی به دانش‌آموزان

معاون اجتماعی پلیس‌آگاهی ناجا با آغاز سال تحصیلی جدید توصیه‌های پلیسی را به دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان ارائه کرد.  سرهنگ اندرز چمنی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه هر ساله با آغاز ماه مهر شور و شوق فراوانی در خانواده‌ها به وجود می‌آید، گفت: با این حال می‌توان با رعایت موارد ایمنی و انتظامی دانش‌آموزان […]

معاون اجتماعی پلیس‌آگاهی ناجا با آغاز سال تحصیلی جدید توصیه‌های پلیسی را به دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان ارائه کرد.

 سرهنگ اندرز چمنی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه هر ساله با آغاز ماه مهر شور و شوق فراوانی در خانواده‌ها به وجود می‌آید، گفت: با این حال می‌توان با رعایت موارد ایمنی و انتظامی دانش‌آموزان را از قرار گرفتن در پرتگاه‌های خطرناک منع کرد.

 وی با بیان اینکه دانش‌آموزان باید دقت داشته باشند برای عبور از خیابان از پل‌هوایی یا زیرگذر استفاده کنند، گفت: دانش‌آموزان برای حرکت در خیابان تنها مجاز به حرکت از داخل پیاده‌رو هستند و نباید به یک باره به وسط خیابان بیایند.

 چمنی همچنین با بیان اینکه دانش‌آموزان به خصوص در مقطع ابتدایی نباید به هیچ عنوان از افراد غریبه هدیه دریافت کنند، گفت: به دانش‌آموزان بیاموزید که به افراد غریبه نه تنها اعتماد نکنند، بلکه هیچ گونه موادخوراکی را نیز از آنها قبول نکنند.

 معاون اجتماعی پلیس آگاهی ناجا گفت: دانش‌آموزان باید بیاموزند که اگر افراد بزرگتر و گاها غریبه از شما درخواست انجام کار اشتباهی را داشته‌اند به او «نه گفته» و پدر و مادر خود را فورا مطلع سازند.

 وی با بیان اینکه دانش‌آموزان اگر در راه مدرسه دچار مشکل شده‌اند، بلافاصله مسئله را با والدین خود یا اولیای مدرسه در میان بگذارند، گفت: از معاشرت با افرادی که اختلاف سن آنها با شما بسیار زیاد است، بپردازید.

 چمنی همچنین با بیان اینکه دانش‌آموزان نباید محیط مدرسه را بدون هماهنگی با اولیای مدرسه ترک کنند، گفت: در اماکن عمومی و پرتردد و به ویژه حین حرکت اتومبیل یا پیاده‌شدن همواره مراقب کیف و جیب خود باشید

اخبار مرتبط

نظرات