امروز: چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰
زمان انتشار : 26 آوریل 2015 6:22 | کد خبر : 10674 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

هنرمند ۱۲ساله پارس آبادی نشان طلای مسابقه نقاشی انجمن هیکاری ژاپن کسب کرد

نسرین محبوب ۱۲ ساله و عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان پارس آباد مغان موفق به دریافت جایزه طلا از بیست و دومین مسابقه بین المللی نقاشی انجمن هیکاری ژاپن در سال ۲۰۱۴ شد

به گزارش مغانه به نقل از ایرنا، کودکان و نوجوانان عضو مراکز فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دو نشان طلا، یک نقره، پنج برنز و یک دیپلم افتخار این مسابقه بین المللی را از آن خود کردند.

این مسابقه که همه ساله در ژاپن برگزار می شود، در سال ۲۰۱۴ به موضوع کشاورزی، زمین زراعی، طبیعت، محیط زیست، مردم و خانواده اختصاص یافته بود.

در این رقابت هنری، نسرین محبوب ۱۲ ساله از پارس آباد اردبیل و محبت چنگیزی ۱۳ ساله از بهبهان خوزستان جایزه طلا را از آن خود کرده اند.

همچنین جایزه نقره این مسابقه به یگانه پوتباشی هشت ساله از شهر هوانیروز استان کرمانشاه تعلق گرفت.

پنج جایزه برنز نیز به ترانه حاجی نجف ۶ ساله از شهر اهواز، یسنا شکرزهی ۸ ساله از زاهدان، نرجس سیدنژاد ۱۵ ساله از خراسان شمالی، حسین نیری ۱۱ساله از کوزران کرمانشاه و باران نظری ۷ ساله از شاهین شهر اصفهان، اختصاص یافته است.

امیرحسین موسوی راد ۹ ساله از شهر بهبهان خوزستان نیز دیپلم افتخار این رقابت هنری را از آن خود کرده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، این مسابقه در مجموع ۲۰ جایزه طلا، ۴۰ جایزه نقره، ۶۰ جایزه برنز و ۸۰ دیپلم افتخار به شرکت کنندگان اهدا می کند.

در مجموع ۲۳ هزار و ۸۶۸ اثر از ۸۳ کشور جهان به دبیرخانه مسابقه ارسال شده بود و کانون پرورش فکری نیز با ارسال یکهزار و ۳۷۰ اثر نقاشی در این مسابقه هنری شرکت کرده بود.

کودکان و نوجوانان ایرانی در ۲۰ سال گذشته در بیشتر سال ها موفق به دریافت جوایز ارزشمندی از این رقابت هنری شده اند که همه ساله توسط یک موسسه غیرانتفاعی کشاورزی ژاپن برگزار می شود.

اثر نسرین محبوب عضو هنری مرکزشماره۲پارس آباد

IMAGE635657285961944843

اخبار مرتبط

نظرات