امروز: سه شنبه, ۴ آبان , ۱۴۰۰
زمان انتشار : 19 جولای 2014 1:45 | کد خبر : 5915 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

نماینده پارس آباد بر لزوم ساماندهی میادین میوه و تره‌بار تاکید کرد

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع‌طبیعی مجلس بر لزوم ساماندهی میادین میوه و تره‌بار برای حذف دلال‌ها در بازار میوه تاکید کرد و گفت: غرفه‌های میادین میوه و تره‌بار باید به افرادی واگذار شود که تولیدکننده محصولات کشاورزی هستند.

52974_orig

به گزارش مغانه، حبیب‌ برومند داشقاپو نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار و عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع‌طبیعی مجلس درباره حضور دلال‌ها در بازار میوه اظهار داشت: شهرداری‌ها بازاری به نام بازار میوه و تره‌بار در نقاط اصلی کلان‌شهرها با هدف عرضه مستقیم محصولات کشاورزی به مصرف‌کنندگان در نظر گرفتند تا غرفه‌داران که از تولیدکنندگان بخش کشاورزی هستند، بتوانند تولیدات خود را به صورت مستقیم عرضه کنند.

وی با بیان اینکه علی‌رغم اهداف ترسیم شده برای این میادین شاهد آن هستیم که این غرفه‌ها در اختیار تولید‌کنندگان بخش کشاورزی قرار نگرفت، ادامه داد: این غرفه‌ها به مرکزی برای افراد سودجو و دلال تبدیل شده و سازمان میوه و تره‌بار که سازمان عریض و طویلی و تحت نظر شهرداری است این میادین را به خوبی ساماندهی نکرده است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع‌طبیعی مجلس اظهار داشت: اگر قرار به ساماندهی سازمان میوه و تره بار باشد باید افراد متدینی در این سازمان مشغول به کار شوند تا غرفه‌های میادین میوه و تره‌بار به افرادی واگذار شود که تولیدکننده واقعی هستند.

باشگاه خبرنگاران جوان

اخبار مرتبط

نظرات