امروز: یکشنبه, ۲۵ مهر , ۱۴۰۰
زمان انتشار : 07 اکتبر 2013 10:33 | کد خبر : 1094 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

فرماندار: 45درصد عشایر استان اردبیل در پارس آبادمغان ساکن هستند

 فرماندار پارس آباد گفت: هم اکنون حدود 45درصد جمعیت عشایر استان در این شهرستان مرزی سکونت دارند. به گزارش مغانه، ولی کریمی امروز پنجشنبه در همایش استانی مرزبانان و مرزنشینان افزود: در سایه تلاش و مجاهدت نیروهای مرزبانی، انتظامی و سپاه، این شهرستان با وجود قرار گرفتن در نقطه ی صفر مرزی، از امن ترین […]

IMG_8498

 فرماندار پارس آباد گفت: هم اکنون حدود 45درصد جمعیت عشایر استان در این شهرستان مرزی سکونت دارند.

به گزارش مغانه، ولی کریمی امروز پنجشنبه در همایش استانی مرزبانان و مرزنشینان افزود: در سایه تلاش و مجاهدت نیروهای مرزبانی، انتظامی و سپاه، این شهرستان با وجود قرار گرفتن در نقطه ی صفر مرزی، از امن ترین مناطق کشور است.

وی، با اشاره به نقش موثر مرزنشینان در تامین و ارتقای امنیت مرزها، از عشایر و اهالی مرزنشین خواست هرگونه موارد مشکوک در نوار مرزی را به نیروهای مرزبانی اطلاع دهند.

او، اجرای طرح ملی ساحل بندی رودخانه ارس را در ارتقای امنیت مرزهای منطقه بسیار اثر بخش دانست و اضافه کرد: تا کنون 35کیلومتر از کناره های این رودخانه ساحل بندی شده و بقیه در حال اجراست.

کریمی، گفت: به منظور بهبود امنیت در مرز و جلوگیری از ورود گرازهای وحشی به اراضی کشاورزی، طرح فنس کشی نوار مرزی در دو کیلومتر اجرا شده است.

به گفته وی، پارس آباد 99کیلومتر با جمهوری آذربایجان مرز مشترک دارد که 28کیلومتر آن خاکی و 71کیلومتر مرز آبی است.

اخبار مرتبط

نظرات