امروز: سه شنبه, ۱۲ مرداد , ۱۴۰۰
زمان انتشار : 12 اکتبر 2013 10:20 | کد خبر : 1158 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

عملیات کشت پاییزه در کشت و صنعت مغان شروع شد

 نائب رئیس شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان از شروع عملیات کشت پاییزه در این شرکت خبر داد. حسینعلی پاکیزه امروز شنبه به خبرنگار مغانه، گفت: به منظور کشت در زمان مناسب، با تلاش مستمر پرسنل مجتمع زراعت، کار آماده سازی زمین از جمله شخم زنی و تهیه بذور گواهی شده و مرغوب بر […]

IMG_0016

 نائب رئیس شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان از شروع عملیات کشت پاییزه در این شرکت خبر داد.

حسینعلی پاکیزه امروز شنبه به خبرنگار مغانه، گفت: به منظور کشت در زمان مناسب، با تلاش مستمر پرسنل مجتمع زراعت، کار آماده سازی زمین از جمله شخم زنی و تهیه بذور گواهی شده و مرغوب بر اساس برنامه زمانبندی شده صورت گرفته است.

وی، افزود: یونجه به عنوان اولین زراعت پاییزه در مساحتی بالغ بر 280هکتار از نوع رقم همدانی کاشته شده است که با احتساب آن، مجموع سطح یونجه علوفه ای به دو هزار هکتار افزایش یافته است.

وی، اضافه کرد: شرایط برای کاشت سایر محصولات پاییزه شامل دانه روغنی کلزا در سطح سه هزار و 200هکتار و غلات در سطح بیش ازهشت هزار هکتار فراهم است .

شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان با داشتن اراضی وسیع کشاورزی، دو هزار 600هکتار باغات میوه، مجتمع بزرگ دامپروری، کارخانه های قند، لبنیات، فراوری میوه و چند واحد تولیدی دیگر، از بنگاه های بزرگ اقتصادی کشور است.

 

نظرات