امروز: چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰
زمان انتشار : 04 سپتامبر 2013 1:56 | کد خبر : 480 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

ساحل بندی ارس، قلعه اولتان پارس آباد را از خطر تخریب نجات می دهد

نماینده پارس آباد و بیله سوار در مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای کامل پروژه ی عظیم ملی ساماندهی و ساحل بندی رودخانه مرزی ارس، قلعه تاریخی اولتان در پارس آباد را از خطر تخریب شدن نجات می دهد. حجت الاسلام حبیب برومند،  اظهار داشت: رود ارس با طغیان و پیشروی خود، علاوه بر قلعه اولتان […]

نماینده پارس آباد و بیله سوار در مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای کامل پروژه ی عظیم ملی ساماندهی و ساحل بندی رودخانه مرزی ارس، قلعه تاریخی اولتان در پارس آباد را از خطر تخریب شدن نجات می دهد.18174157

حجت الاسلام حبیب برومند،  اظهار داشت: رود ارس با طغیان و پیشروی خود، علاوه بر قلعه اولتان که از قلعه های تاریخی مهم کشور محسوب می شود، اراضی کشاورزی و روستاهای حاشیه ی ارس را تهدید می کرد و موجب فرسایش و شسته شدن خاک زراعی می شد که با تکمیل طرح ساحل بندی، این رودخانه به مجرا و مسیر اصلی بازگردانده می شود.

وی، با بیان اینکه اقدامات و کارهای خوبی در این راستا شده است، افزود: با حمایت و اهتمام جدی استاندار و مسوولان آب منطقه ای استان، ساماندهی و ساحل بندی ارس با شتاب و سرعت مطلوبی اجرا می شود.

وی، با اعلام اینکه پارس آباد حدود 80کیلومتر مرز مشترک آبی با جمهوری آذربایجان دارد، اضافه کرد: اجرای ساحل بندی ارس از مطالبات و نیازهای اساسی مردم بود که با تکمیل آن کشاورزان حاشیه ارس با خیال راحت به کشت و زرع مشغول خواهند شد.

 

نظرات