امروز: سه شنبه, ۶ مهر , ۱۴۰۰
زمان انتشار : 30 آگوست 2015 5:22 | کد خبر : 13755 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

برگزاری نشست فعالان اقتصادی ایران در باکو

با برگزاری نشستی در باکو مشکلات فعالان اقتصادی، تجار و بازرگانان ایرانی فعال در جمهوری آذربایجان بررسی شد.

به گزارش مغانه، در این نشست که به ابتکار رایزنی بازرگانی سفارت کشورمان و با حضور سفیر و مسئولان اقتصادی سفارت در باکو ترتیب یافته بود فعالان اقتصادی، تجار و بازرگانان ایرانی مسائل و مشکلات خود را مطرح کردند.
سفیر کشورمان در ابتدای این نشست به توافق هسته ای کشورمان با گروه ” ۱+۵ ” اشاره کرد و گفت: فرصت بسیار مناسبی برای توسعه مناسبات اقتصادی بین دو کشور فراهم شده و ضروری تجار و بازرگانان کشورمان از این فرصت برای توسعه بیش از بیش مناسبات فی مابین بهره لازم را داشته باشند.
“محسن پاک آیین” به روابط خوب سیاسی بین دو کشور اشاره کرد و افزود: تقویت روابط با همسایگان از اولویت جمهوری اسلامی بوده و آذربایجان یکی از دوستان استراتژیک ماست و تجار و فعالان اقتصادی دو کشور بایستی برای تقویت مناسبات اقتصادی تلاش کنند.
وی به سفر اخیر ” شاهین مصطفی یف ” وزیر اقتصاد و صنعت جمهوری اذربایجان در راس هیئتی عالیرتبه اقتصادی به جمهوری اسلامی ایران و دیدارهای مهم وی با مقامات کشورمان اشاره کرد و افزود: پس از توافق اخیر هسته ای خیلی از موانع فعالیت و همکاری اقتصادی بین دو کشور برداشته می شود.
سفیر ضمن اعلام حمایت و پشتیبانی از فعالان اقتصادی ایرانی در آذربایجان؛ بر تلاش مضاعف، هدفمند و اثر بخش فعالان اقتصادی در آذربایجان تاکید کرد و گفت: ضروری است تشکلی با حضور خود تجار و فعالان و با ترتیب مرتب نشست های شناسایی نیازهای اقتصادی جامعه هدف برای تقویت مناسبات اقتصادی بین دو کشور تشکیل و اقدامات لازم و موثر را انجام دهد.
وی همچنین از تجار ایرانی خواست با ایجاد یک اتاق فکر،نقشه راه همکاری های اقتصادی آینده با جمهوری آذربایجان را ترسیم نمایند.
سید فرج الله شهیدی رایزن بازرگانی سفارت کشورمان نیز در این نشست ضمن ارائه گزارشی از وضعیت اقتصادی و نیازهای بازار آذربایجان به بیان اقدامات و خدمات ارائه شده رایزنی بازرگانی به تجار و فعالان اقتصادی کشورمان پرداخت و بر ارائه مشاورت های لازم و خدمات ضروری به فعالان این بخش تاکید کرد.
در ادامه این نشست فعالان اقتصادی، تجار و بازرگانان ایرانی فعال در جمهوری آذربایجان مسائل و مشکلات خود را مطرح و درخواست های خود را بیان کردند که قول پیگیری و تلاش برای رفع مشکلات از طریق سفیر و مسئولان مربوطه داده شد.

اخبار مرتبط

نظرات