امروز: سه شنبه, ۱۲ مرداد , ۱۴۰۰
زمان انتشار : 13 جولای 2014 11:36 | کد خبر : 5786 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

بررسی چگونگی و چرایی فوران قیر از کوهی در بیله سوار

کارشناسان شرکت ملی پخش فرآوردهای نفتی استان اردبیل روز یکشنبه با نمونه برداری از قیر در حال جاری از دل کوهی در شهرستان بیله سوار مغان در شمال استان اردبیل آن را به تهران ارسال می کنند تا چگونگی و چرایی این پدیده مورد بررسی قرار گیرد.

487

به گزارش مغانه به نقل از روابط عمومی فرمانداری بیله سوار مغان، قرار است نمونه های تهیه شده از این منطقه برای بررسی تخصصی و انجام آزمایش های فنی به شرکت ملی حفاری و اکتشاف نفت ایران فرستاده شود.

آرام حلیم فرماندار بیله سوار مغان هفته گذشته در گفت و گویی اعلام کرده بود که در یک پدیده کم سابقه از داخل کوهی در یکی از قشلاق های بیله سوار مغان ˈقیرˈ سرازیر می شود.

وی افزوده بود که بر اساس دستور استاندار اردبیل این موضوع بررسی می شود و در صورت وجود منابع قیر در منطقه تلاش برای جذب سرمایه گذار به منظور بهره برداری از آن صورت می گیرد .

مجید خدابخش استاندار اردبیل نیز از بررسی تخصصی این پدیده توسط کارشناسان وزارت نفت خبر داده بود.

شهرستان بیله سوار در شمال اردبیل قرار دارد. این منطقه همراه شهرستان های پارس آباد و گرمی از مناطق نفت خیز استان اردبیل است.

از چند سال پیش وجود منابع نفتی در این منطقه با انجام مطالعات و حفر چاه های نفت به اثبات رسیده و اقدام برای استخراج نفت در منطقه در حال انجام است

اخبار مرتبط

نظرات

ناشناس

این چاه نفت انقدر اکتشاف نکردند بیچاره اخر قیر را از دل کوه بیرون زد تا بگو ید باباجان من ایجا هستم اهای مردم مغان نما یندگان محترم

ناشناس

خوب راست میگه