امروز: یکشنبه, ۲۸ شهریور , ۱۴۰۰
زمان انتشار : 07 ژوئن 2016 1:39 | کد خبر : 18246 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

بافت های فرسوده شهری پارس آباد نیاز به بهسازی دارد

معاون فرماندار پارس آباد مغان گفت: بافت های فرسوده شهری این شهر نیاز به بهسازی و نوسازی دارد.

به گزارش مغانه، یاسر ندایی در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار محدوده ها و محله های هدف این شهر افزود: پارس آباد به رغم اینکه از شهرهای تازه تاسیس کشور با قدمت حدود ۵۲ سال است به دلایل مختلف شاهد تشکیل محله هایی شده که با ضوابط و معیارهای شهرسازی و معماری مغایرت دارند.
او گفت: این محله ها با مرور زمان فرسوده شده و علاوه بر فرسودگی ابنیه و مستحدثات موجود اشخاص ، شبکه تاسیسات شهری فرسوده شده و کارکرد شهری این محله ها نیز از بین رفته است.
او با بیان اینکه این محله ها و بافت ها از یکسو دارای ریشه های سکونتی ارزشمند با غنای فرهنگی ، اجتماعی و معماری بوده اظهار کرد: نبود دسترسی مناسب به خدمات شهری و بهداشتی ، وجود مشکلات اجتماعی ، امنیتی و آسیب پذیری در برابر زلزله ، سیل و آتش سوزی و عدم تطابق با زندگی امروز شهری و شهرسازی مدرن از جمله مشکلات اساسی روبنایی و زیرساختی این محله ها است.
وی همچنین انواع مداخله در این بافت ها را در سه شاخه بهسازی ، نوسازی و بازسازی دانست و گفت: مسوولان دستگاههای اجرایی باید به اجرای آیین نامه اجرایی ستاد بازآفرینی پایدار محلات فرسوده شهری ، تامین اعتبار لازم عملیاتی کردن پروژه های پیشنهادی و مصوب طرح مطالعات بافت فرسوده شهری و توانمندسازی سکونتگاههای غیرمجاز در این محله ها اقدام کنند.

اخبار مرتبط

نظرات