امروز: سه شنبه, ۱۲ مرداد , ۱۴۰۰
زمان انتشار : 03 نوامبر 2013 10:26 | کد خبر : 1441 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

بازتاب گسترده سخنان امروز رهبر انقلاب در رسانه‌های جهان

به گزارش مغانه، به نقل ازتابناک، سخنان امروز رهبر معظم انقلاب درباره روند مذاکرات هسته ای و همچنین نوع رویکرد کشور در مقابل مسائل بین المللی، بازتاب گسترده ای در سطح مطبوعات و رسانه های بین المللی داشته است. در این میان، سه رویکرد عمده به این سخنان و محورهای مهم آن به چشم می خورد. […]

_19815

به گزارش مغانه، به نقل ازتابناک، سخنان امروز رهبر معظم انقلاب درباره روند مذاکرات هسته ای و همچنین نوع رویکرد کشور در مقابل مسائل بین المللی، بازتاب گسترده ای در سطح مطبوعات و رسانه های بین المللی داشته است. در این میان، سه رویکرد عمده به این سخنان و محورهای مهم آن به چشم می خورد.

 
به گزارش «تابناک»، رویکرد نخست به سخنان حضرت آیت الله خامنه ای، در قالب تمرکز بر حمایت ایشان از تیم مذاکره کننده هسته ای کشور و همچنین حمایت کلی از روند مذاکرات نمود پیدا کرده است. این رویکردی است که خبرگزاری مهم و تأثیرگذار بین المللی اغلب آن را در دستور کار قرار داده اند. 
 
بازتاب گسترده سخنان امروز رهبر انقلاب در رسانه‌های جهان
 
خبرگزاری فرانسه از جمله رسانه هایی است که این رویکرد را در بازتاب سخنان رهبر انقلاب برگزیده و می نویسد آیت الله خامنه ای، حمایت خود را از مذاکرات ایران با قدرت های جهانی بر سر موضوع هسته ای ابراز، اما در عین حال نسبت به این قدرت ها ابراز بدبینی کرده است. این خبرگزاری به نقل از مقام معظم رهبری می نویسد: «هیچ کس نباید مذاکره کنندگان ما را سازشکار بنامد». 
 
بازتاب گسترده سخنان امروز رهبر انقلاب در رسانه‌های جهان
 
خبرگزاری «آسوشیتدپرس» نیز «هشدار رهبر ایران نسبت به تضعیف مذاکره کنندگان» را به عنوان تیتر خود انتخاب کرده و می نویسد رهبری ایران، نسبت به تضیف دیپلمات های حاضر در مذاکرات هسته ای هشدار داده است. به اعتقاد این خبرگزاری، سخنان آیت الله خامنه ای، جدیدترین نمود حمایت ایشان از سیاست خارجی حسن روحانی، رئیس جمهور ایران است. 
 
بازتاب گسترده سخنان امروز رهبر انقلاب در رسانه‌های جهان
 
روزنامه «واشنگتن پست» نیز مطلب خود را از آسوشیتدپرس نقل کرده و به نقل از رهبر انقلاب درباره تیم مذاکره کننده هسته ای ایران می نویسد: «آن ها در مأموریتی دشوار به سر می برند و هیچ کس نباید کسانی که این وظیفه را بر عهده دارند تضعیف کند». این روزنامه اشاره می کند که اخیراً برخی «تندرو»ها دیپلمات های ایرانی را به خوشبینی بیش از حد و محرمانه نگه داشتن جزئیات مذاکرات متهم کرده اند. 
 
بازتاب گسترده سخنان امروز رهبر انقلاب در رسانه‌های جهان
 
خبرگزاری «ترند» نیز در زمره همین مطبوعات و رسانه ها جای می گیرد و تیتر مطلب خود را به «حمایت رهبری ایران از مذاکرات هسته ای» اختصاص داده است. این خبرگزاری می نویسد آیت الله خامنه ای گفته هیچ کس نباید مذاکره کنندگان را سازشکار بنامد، زیرا آن ها مأموریتی دشوار بر عهده دارند. ترند همچنین اشاره می کند که به عقیده رهبر انقلاب، ایران به واسطه مذاکرات چیزی را از دست نخواهد داد. 
 
اما دومین رویکرد در بازتاب سخنان مقام معظم رهبری، متعلق به مطبوعاتی است که سعی در برجسته سازی بخش های دیگری از سخنان ایشان داشته اند؛ بخش هایی که در آن ها نسبت به طرف مذاکراتی ایران ابراز بدبینی شده است. 
 
بازتاب گسترده سخنان امروز رهبر انقلاب در رسانه‌های جهان
 
از این جمله، می توان به روزنامه «تایمز اسرائیل» اشاره کرد که «خوش بین نبودن رهبر ایران به مذاکرت هسته ای» را به عنوان تیتر مطلب خود انتخاب کرده است. این روزنامه می نویسد هرچند آیت الله خامنه ای درخواست حمایت از مذاکره کنندگان ایرانی و خودداری از تضعیف آن ها را مطرح کرده، اما نسبت به دور جاری مذاکرات هسته ای ابراز بدبینی کرده است. در این مطلب به سخنان رهبر انقلاب درباره رژیم صهیونیستی نیز اشاره شده است. 
 
بازتاب گسترده سخنان امروز رهبر انقلاب در رسانه‌های جهان
 
روزنامه «حریت» ترکیه نیز در مطلب خود نوشته رهبری ایران به مذاکرات هسته ای خوشبین نیست؛ اما از آن حمایت می کند. این روزنامه به نقل از آیت الله خامنه ای می نویسد: «من نسبت به مذاکرات خوشبین نیستم، اما به اذن خدا، ما زیان نیز نخواهیم دید». حریت می نویسد همه تصمیمات نهایی در ایران درباره موضوع هسته ای، با رهبر ایران است. 
 
در نهایت، رویکرد سوم نسبت به سخنان رهبر انقلاب، در قالب تمرکز بر سخنان ایشان درباره رژیم اسرائیل نمود پیدا کرده است. رویکردی که به ویژه در مطبوعات اسرائیلی به چشم می خورد. 
 
بازتاب گسترده سخنان امروز رهبر انقلاب در رسانه‌های جهان
 
سایت خبری «آروتز شوا» با اتخاذ همین رویکرد می نویسد رهبری ایران، رژیم اسرائیلی را رژیمی نامشروع و حرام زاده خوانده است. این سایت می نویسد آیت الله خامنه ای در سخنان روز یکشنبه خود رژیم اسرائیل و آمریکا را مورد انتقاد شدید قرار داده و ضمن نامشروع و حرامزاده خواندن رژیم اسرائیل، اتحاد آمریکا با این رژیم را از سر ملاحظات خاص دانسته است. 
 
بازتاب گسترده سخنان امروز رهبر انقلاب در رسانه‌های جهان
 
البته به جز آروتز شوا و دیگر مطبوعات اسرائیلی، روزنامه «دیلی استار» لبنان نیز این بخش از سخنان مقام معظم رهبری را مورد توجه قرار داده و می نویسد آیت الله خامنه ای، رژیم اسرائیل، یعنی دشمن شماره یک ایران را یک رژیم نامشروع و حرامزاده خوانده و از اتحاد آمریکا با این رژیم نیز انتقاد کرده است. این روزنامه همچنین اشاره می کند که از دید آیت الله خامنه ای، آمریکایی ها در مقابل رژیم اسرائیل «رودربایستی» دارند.

اخبار مرتبط

نظرات