امروز: سه شنبه, ۱۲ مرداد , ۱۴۰۰
زمان انتشار : 10 اکتبر 2013 10:02 | کد خبر : 1126 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

الهام علی‌اف متهم به تقلب شد

الهام علی اف در حالی به سبب پیروزی مجدد در انتخابات ریاست جمهوری از مردم تشکر کرد که رقیبش مدعی تقلب در انتخابات است. به گزارش واحد مرکزی خبر، مسئولان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آذربایجان روز چهارشنبه اعلام کردند که الهام علی اف با کسب هشتاد و پنج درصد آرا پیروز انتخابات ریاست جمهوری است. […]

الهام علی اف در حالی به سبب پیروزی مجدد در انتخابات ریاست جمهوری از مردم تشکر کرد که رقیبش مدعی تقلب در انتخابات است.

به گزارش واحد مرکزی خبر، مسئولان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آذربایجان روز چهارشنبه اعلام کردند که الهام علی اف با کسب هشتاد و پنج درصد آرا پیروز انتخابات ریاست جمهوری است. با وجود این جمیل حسنلی، رقیب علی اف، می گوید نتایج انتخابات ساختگی است. مهمترین مدرک این ادعا انتشار نتایج انتخابات یک روز پیش از آغاز رای گیری است!

بنابر گزارش ها نرم افزار ویژه اعلام نتایج کمیسیون مرکزی انتخابات، در روز سه شنبه یعنی یک روز پیش از اغاز رای گیری، درصد آرای علی اف را هفتاد و سه و حسنلی را شش نمایش داد. هیات برگزاری انتخابات امروز، پنجشنبه، با ابراز «تاسف عمیق» بابت «سوءتفاهم» به وجود آمده مدعی شد آمار منتشر شده از طریق این نرم افزار صرفاً نتایج تست نرم افزار به دست طراح آن بوده است. حسنلی مدعی است تنها بیست درصد مردم در انتخابات شرکت کرده اند و کمیسیون مرکزی نمی بایست نتایج انتخابات را تایید کند.

الهام علی اف که خاندان او چهار دهه است بر جمهوری آذربایجان حکمرانی می کند در نطقی تلویزیونی از مردم تشکر کرد و بر تداوم خدمت رسانی و حمایت از منافع ملی تاکید کرد.

اخبار مرتبط

نظرات