امروز: سه شنبه, ۱۲ مرداد , ۱۴۰۰
زمان انتشار : 06 نوامبر 2013 9:09 | کد خبر : 1532 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

افزون بر 9هزار تن وش پنبه از اراضی پارس آباد مغان برداشت می شود

مدیر جهادکشاورزی گفت: پیش بینی می شود امسال بیش از 9 هزار تن وش از پنبه زارهای این شهرستان برداشت شود. حسن روحی، روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار مغانه، سطح زراعت پنبه در این شهرستان را در سال زراعی 92-91، حدود سه هزار هکتار اعلام و بیان کرد: بیشتر این اراضی در […]

cotton-plant

مدیر جهادکشاورزی گفت: پیش بینی می شود امسال بیش از 9 هزار تن وش از پنبه زارهای این شهرستان برداشت شود.

حسن روحی، روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار مغانه، سطح زراعت پنبه در این شهرستان را در سال زراعی 92-91، حدود سه هزار هکتار اعلام و بیان کرد: بیشتر این اراضی در اصلاندوز واقع است و این بخش از نظر سطح زیرکشت پنبه، در مقایسه با دیگر بخش های این شهرستان مرزی رتبه اول را دارد.

وی، با بیان اینکه عملیات برداشت وش پنبه از اوایل مهرماه شروع شده است، افزود: از شروع کار برداشت این محصول تا کنون حدود هشت هزار تن وش برداشت و به کارخانه های پنبه پاک کنی حمل شده است.

او، با اعلام اینکه امسال از 10واحد کارخانه پنبه کنی موجود در منطقه، کارخانه های درخشنده، علایی و آراز وش ، برای خرید و تصفیه وش فعال هستند، گفت: وش های تولیدی این شهرستان پس از تصفیه و تبدیل به محلوج، به کارخانه های نساجی مناطق مختلف کشور حمل می شود.

به گقته روحی، کشت پنبه در پارس آباد سابقه ی طولانی دارد و این زراعت در حفظ مرغوبیت خاک زراعی و کاهش جمعیت حشرات، کنترل آفات و بیماری ها نقش بسیار مهمی دارد.

 

 

کلمات کلیدی: , , ,

نظرات