امروز: جمعه, ۲ مهر , ۱۴۰۰
زمان انتشار : 22 آگوست 2013 7:16 | کد خبر : 300 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

9هزار تن وش پنبه در پارس آباد مغان تولید می شود

فرماندار پارس آباد گفت: امسال سه هزار هکتار از اراضی آبی این شهرستان به زراعت پنبه اختصاص یافته که پیش بینی می شود افزون بر 9هزار تن وش و سه هزارتن محلوج در منطقه استحصال شود. به گزارش روز پنجشنبه مغانه، ولی کریمی در نشست با مدیر کل تعاونی روستایی استان و مدیر کارخانه نساجی […]

فرماندار پارس آباد گفت: امسال سه هزار هکتار از اراضی آبی این شهرستان به زراعت پنبه اختصاص یافته که پیش بینی می شود افزون بر 9هزار تن وش و سه هزارتن محلوج در منطقه استحصال شود.
به گزارش روز پنجشنبه مغانه، ولی کریمی در نشست با مدیر کل تعاونی روستایی استان و مدیر کارخانه نساجی آرتا تجارت زرین اردبیل اظهار داشت: این شهرستان از نظر سطح زیر کشت و میزان تولید پنبه مقام نخست استان را داراست.
وی، بر ضرورت حمایت از صنعت پنبه و پنبه کاران اشاره و بیان کرد: کارخانه آرتا تجارت زرین اردبیل می تواند بخش قابل توجهی از نیاز خود به محلوج پنبه را از این شهرستان تامین کند.
مدیر کل تعاون روستایی استان نیز با بیان اینکه وش پنبه تولید شده در پارس آباد از مرغوب ترین پنبه کشور است از راه اندازی کارخانه ریسندگی در صورت گسترش کشت پنبه در این شهرستان خبرداد.
لطف اله نامور افزود: کارخانه آرتا تجارت زرین سالانه با تولید 35 میلیون قطعه انوع پوشاک، نقش مهمی در ایجاد اشتغال و صادرات و همچنین رونق اقتصادی منطقه دارد.

کلمات کلیدی: , ,

نظرات