امروز: یکشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۰
زمان انتشار : 04 نوامبر 2013 2:08 | کد خبر : 1488 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

9هزار تن محصول سویا در پار س آباد مغان استحصال می شود

پارس آبادمغان، اردبیل- مدیر جهادکشاورزی پارس آباد گفت: در سال زراعی 92-91 حدود سه هزار و 250هکتار از زمین های آبی این شهرستان به زیر کشت سویا رفته است که انتظار می رود نزدیک 9هزار تن محصول دانه روغنی سویا از این اراضی برداشت شود. حسن روحی روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: عملیات برداشت […]

Soybeans and Pod

پارس آبادمغان، اردبیل- مدیر جهادکشاورزی پارس آباد گفت: در سال زراعی 92-91 حدود سه هزار و 250هکتار از زمین های آبی این شهرستان به زیر کشت سویا رفته است که انتظار می رود نزدیک 9هزار تن محصول دانه روغنی سویا از این اراضی برداشت شود.

حسن روحی روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: عملیات برداشت سویا از چند روز گذشته در منطقه شروع و تا امروز حدود سه هزار تن محصول برداشت شده است.

وی، با بیان اینکه سویا به عنوان زراعت ثانویه و پس از برداشت غلات در منطقه کشت می شود، ادامه داد: متوسط عملکرد محصول سویا در منطقه در سال جاری دو هزار و 700کیلوگرم در هکتار است که پیش بینی می شود تا پایان فصل برداشت، حدود 9هزار تن دانه روغنی سویا در این شهرستان استحصال و به کارخانه های روغن کشی حمل شود.

وی، با بیان اینکه کشت سویا در این منطقه قدمت طولانی دارد، بیان کرد: میزان سطح زیرکشت زراعت سویا در پارس آباد نسبت به پارسال حدود 50درصد رشد نشان می دهد.

 

اخبار مرتبط

نظرات