امروز: سه شنبه, ۴ آبان , ۱۴۰۰
زمان انتشار : 14 سپتامبر 2014 5:00 | کد خبر : 6955 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

64باب کتابخانه عمومی فعال در استان اردبیل وجود دارد

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل گفت: هم اکنون تعداد 64باب کتابخانه عمومی فعال وجود دارد که خدمات کتابخانه ای به شهروندان ارائه می دهند.

۲۰۱۴۰۹۱۳_۱۱۴۸۵۱_1

به گزارش مغانه، داریوش سفیدی در جلسه مشترک انجمن کتابخانه های و کمیته نهضت مطالعه مفید شهرستان پارس آباد، با ارئه گزارشی از شاخص های کتابخانه ای، از افزایش 51 درصدی مراجعین به کتابخانه های عمومی استان در پنج ماهه اول سالجاری نسبت به مدت مشابه پارسال خبر داد.

وی، همچنین از رشد 38درصدی کتابخانه های عمومی استان در بحث امانت کتاب در مقایسه با پنج ماه اول سال گذشته خبر داد و اظهار کرد: استان اردبیل در بحث مطالعه مفید گرچه تا نقطه ایده آل فاصله دارد اما در مقایسه با سایر استان ها از وضعیت خوبی برخوردار است.

وی، یکی از مولفه های توسعه پایدار را انسان دانش محور اعلام کرد و گفت: برنامه ریزی برای بالابردن آگاهی های عمومی جامعه از کارکردهای کتابخانه های عمومی به حساب می آید.

وی، از شروع فعالیت کتابخانه مشارکتی در شهرک غفاری کشت و صنعت و دامپروری مغان به عنوان شصت و چهارمین کتابخانه عمومی استان خبر داد و بیان کرد: سهمیه این کتابخانه نیز برقرار شده و به زودی کتاب های مورد نیاز این مرکز تامین خواهد شد.

وی، با بیان اینکه پارس آباد در حوزه کتاب و کتابخوانی در ردیف شهرستان های برتر استان و کشور قرار دارد، از کتابخانه های عمومی این شهرستان خواست با مساعدت و یاری سایر دستگاه ها و نهادهای فرهنگی، برای افزایش تعداد اعضای فعال کتابخانه اهتمام کنند.

او، با قدردانی از کمک ها و مساعدت شورا و شهرداری پارس آباد به حوزه کتاب گفت: پارس آباد تنها شهرستان استان و کشور است که به جای نیم درصد، یک درصد درآمد شهرداری را به کتابخانه های عمومی اختصاص می دهد.

 

 

اخبار مرتبط

نظرات