امروز: سه شنبه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۰
زمان انتشار : 22 فوریه 2014 9:18 | کد خبر : 3009 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

63هزار برگ سند مالکیت تک برگی در استان اردبیل صادر شد

  مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان اردبیل گفت: تا کنون 63هزار برگ سند مالکیت جدید تک برگی به شکل ماشینی و در سیستم کاداستر صادر و تحویل متقاضیان شده است. به گزارش روز شنبه مغانه، شهرام دهقان در جلسه بررسی مشکلات اسناد ثبتی پارس آباد مغان افزود:  تمام تلاش اداره کل ثبت اسناد و […]

 untitled

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان اردبیل گفت: تا کنون 63هزار برگ سند مالکیت جدید تک برگی به شکل ماشینی و در سیستم کاداستر صادر و تحویل متقاضیان شده است.

به گزارش روز شنبه مغانه، شهرام دهقان در جلسه بررسی مشکلات اسناد ثبتی پارس آباد مغان افزود:  تمام تلاش اداره کل ثبت اسناد و املاک و زیرمجموعه‌های این سازمان در شهرستان‌ها بر تسریع در روند خدمت‌رسانی است و ایجاد و فعالیت دولت الکترونیک در راستای سهولت در انجام معاملات و خدمات سریع به مراجعه‌کنندگان بوده است.

او، با اشاره به مزایای سند مالکیت تک برگی نسبت به دفترچه ای، گفت: سیاست سازمان این است که به سرعت کلیه اسناد مالکیت دفترچه‌اي سابق از مردم اخذ و به جای آن، سند مالکیت جدید تک برگی تحویل آنها شود.

وی عمده‌ترین مشکل مراجعه‌کنندگان به ادارات ثبت اسناد و املاک را مشکل اخذ سند عنوان کرد و یادآور شد: کار ثبت فقط انجام فعالیت‌های ثبتی اسناد و املاک نیست بلکه در کنار این فعالیت کار قضایی نیز انجام می‌شود و از محل فعالیت‌های این اداره کل امسال بیش از 10 میلیارد ریال اجرا شده و 57 میلیارد ریال درآمد اداره کل ثبت اسناد و املاک استان بوده است.

وی، افزود: اهمیت دادن به سند رسمی باعث کاهش جرایم در معاملات و مراجعات مردم به دستگاه قضایی برای حل مشکلات به وجود آمده خواهد شد چرا که 70 درصد مراجعات مردم به دستگاه قضایی ریشه ثبتی دارد.

اخبار مرتبط

نظرات