امروز: یکشنبه, ۷ آذر , ۱۴۰۰
زمان انتشار : 21 نوامبر 2013 9:14 | کد خبر : 1838 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

50نفر از فعالان عرصه کتاب در پارس آباد مغان تجلیل شدند

 در همایش بزرگ “کتابداران، کتابخانه های عمومی و مطالعه مفید” در پارس آباد از 50نفر از فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی در این شهرستان مرزی تجلیل شد. به گزارش روز پنجشنبه مغانه، رئیس اداره کتابخانه های عمومی پارس آباد در این همایش که به مناسبت هفته کتاب برگزار شد، گفت: فعالان عرصه کتاب نقش موثری […]

Picture 009
 در همایش بزرگ “کتابداران، کتابخانه های عمومی و مطالعه مفید” در پارس آباد از 50نفر از فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی در این شهرستان مرزی تجلیل شد.

به گزارش روز پنجشنبه مغانه، رئیس اداره کتابخانه های عمومی پارس آباد در این همایش که به مناسبت هفته کتاب برگزار شد، گفت: فعالان عرصه کتاب نقش موثری در رواج کتابخوانی در بین مردم و نهادینه کردن فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه دارند.
حجت الاسلام امین پورمحمد، هفته کتاب را فرصت خوبی برای مانوس کردن جوانان و نوجوانان با کتاب و مطالعه دانست و از خانواده ها خواست فرزندان خود را از همان کودکی با کتاب و کتاب خوانی آشنا سازند.
وی، نقش کتاب و مطالعه مفید را در شکل گیری جامعه سالم و ارتقای آگاهی های مردم بی بدیل دانست و گفت: انتظار این است دستگاه های فرهنگی با تلاش مضاعف خود، فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی را به رفتار درونی در میان آحاد جامعه تبدیل کنند.
Picture 060

پورمحمد، با اعلام اینکه تنها منبع درآمد کتابخانه های عمومی، حق عضویت و سهم نیم درصد از درآمد شهرداری هاست، از شهرداران منطقه خواست با پرداخت به موقع مطالبات کتابخانه عمومی، این نهاد را در خدمات رسانی بیشتر و بهتر یاری نمایند.
او، ادامه داد: هم اکنون 10باب کتابخانه عمومی در این شهرستان وجود دارد که از این تعداد، هشت باب نهادی و دو باب کتابخانه عمومی مشارکتی است و بیش از 70هزار جلد کتاب در عناوین مختلف در مخازن این کتابخانه های وجود دارد.
پورمحمد، پروژه کتابخانه عمومی مرکزی پارس آباد را از طرح های مهم استان ذکر کرد و با تاکید بر تخصیص به موقع اعتبارات موردنیاز این طرح، بیان کرد: با تکمیل، بهره برداری و تجهیز و راه اندازی آن، بخش اعظمی از مشکلات و نارسایی های حوزه کتاب در این منطقه مرزی برطرف خواهد شد.
به گزارش مغانه، در این آیین با اعطای هدایایی از کتابداران، یاوران کتاب، اهداکنندگان کتاب، اعضای فعال، کتابخوانان برتر، نویسندگان، برگزیدگان مسابقات کتابخوانی تجلیل شد.
در این همایش همچنین از خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) و صداوسیما به خاطر پوشش مناسب اخبار و رویدادهای حوزه کتاب این شهرستان قدردانی شد.

کلمات کلیدی: , ,

نظرات