امروز: جمعه, ۲۶ دی , ۱۳۹۹
زمان انتشار : 12 نوامبر 2014 5:35 | کد خبر : 7663 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

26هزار میلیارد ریال در بخش آب زراعی پارس آباد سرمایه گذاری می شود/ پلمب قلیان سراها کاملاً قانونی است

استاندار اردبیل از اختصاص 30هزار میلیارد ریال برای مهار آب های مرزی استان خبر داد و گفت: 26هزار میلیارد ریال این رقم در بخش آب کشاورزی عمدتاً پارس آباد مغان سرمایه گذاری می شود.

به گزارش مغانه، مجید خدابخش عصر امروز چهارشنبه در آئین تودیع و معارفه فرماندار پارس آباد افزود: دولت، باهدف مهار آب های مرزی، با مجوز مقام معظم رهبری امسال هشت میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برداشت کرده که یک میلیارد دلار این رقم برای استان اردبیل اختصاص داده شده است.

وی، اضافه کرد: 18هزار میلیارد این میزان اعتبار به حساب شرکت آب منطقه ای و 12هزار میلیارد ریال نیز به حساب سازمان جهاد کشاورزی استان واریز شده است و باید این ارقام ظرف چهار سال آینده برای تکمیل شبکه پایاب سد خداآفرین هزینه شود.

وی، ادامه داد: با تکمیل و بهره برداری از طرح ملی و عظیم شبکه پایاب خداآفرین و اجرای طرح های نوین آبیاری، حدود 62هزار هکتار از اراضی دیم و مرتعی شهرستان های دشت مغان آبی می شود.

خدابخش، با بیان اینکه در استان اردبیل حدود 50هزار بیکار وجود دارد، بیان کرد: با افتتاح کامل پروژه شبکه پایاب سدخداآفرین، حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی، کشت و صنعت و بنگاه عظیم اقتصادی دیگری در این منطقه راه اندازی و برای کل بیکاران دشت مغان و استان فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.

او، به دستاوردهای سفر کاروان تدبیر و امید در استان اردبیل اشاره کرد و افزود: در سایه این سفر بزرگترین سرمایه گذاری ها در پارس آّبادمغان انجام می شود.

استاندار اردبیل با اعلام اینکه در سال گذشته 400میلیارد ریال از محل اعتبارات عمرانی به دستگاه های اجرایی استان اختصاص داده شد، گفت: امسال این رقم با 11برابر افزایش به چهار هزار و 400میلیارد ریال رسیده است.

به گفته وی با تخصیص این اعتبارات اکثر پروژه های تعطیل و راکد استان به خصوص طرح های بالای 80درصد پیشرفت فیزیکی تا پایان امسال به بهره برداری می رسند.

وی، بر جذب و هزینه کرد دقیق و به موقع این اعتبارات از سوی دستگاه های اجرایی تاکید کرد و گفت: مدیران دستگاه های دولتی باید با جذب این اعتبارات و تسریع در روند اجرایی پروژه ها در بین مردم امید ایجاد کنند.

خدابخش با اشاره به قابلیت ها و توانمندی های دشت مغان اظهار کرد: منطقه مغان به لحاظ استعدادها و ظرفیت های بالایی که دارد برای سرمایه گذاری و اجرای طرح های اشتغالزایی و اقتصادی بسیار مستعد است.

وی، به تحریم روسیه از سوی اروپا اشاره و بیان کرد: کشور روسیه سالانه حدود 50میلیارد دلار نیازمند مواد غذایی است که دشت مغان می تواند حجم قابل توجهی از نیاز این کشور به مواد غذایی را تامین کند.

استاندار اردبیل از افتتاح طرح های بیمارستان 120تخت خوابی و تصفیه خانه فاضلاب شهری پارس آباد در هفته دولت سال 93 خبر داد و افزود: با بهره برداری از این پروژه ها شاهد توسعه و رونق هرچه بیشتر این شهرستان خواهیم بود.

وی، مصوبه شورای تامین استان و پارس آباد را در پلمب قلیان سراها را تصمیمی خوب و مهم دانست و گفت: این تصمیم کاملاً قانونی است ما از آن حمایت می کنیم.

وی، با اشاره به عملکرد و فعالیت صداوسیمای مرکز استان اردبیل گفت: اغلب شهرستان ها از نحوه پوشش اخبار منطقه خود گله مندند و حتماً در این زمینه تذکرات لازم را مسولان صداوسیما خواهیم داد.

او، با اعلام اینکه هیچ مدیری حق ایجاد اختلاف و دودستگی میان شهرستان های استان را ندارد گفت: ایجاد کوچکترین اختلاف بین مردم مناطق استان در واقع بزرگترین خیانت است چرا که ما خدمتگزار تمام شهرستان ها و همه یک میلیون و 250هزار نفر ساکن در این استان هستیم.

استاندار اردبیل با بیان اینکه مردم پارس آباد با وجود قرار گرفتن در خط مقدم هجمه های فرهنگی بیگانگان، در نمازهای جمعه و جماعات و آیین های ملی و مذهبی، حضوری فعال و گسترده دارند، بر ایجاد امکانات و توسعه مراکز بهداشتی و درمانی و رفع مشکلات این منطقه تاکید کرد.

وی، به خدمات و عملکرد ایرج بیگدلو فرماندار قبلی پارس آباد اشاره و اظهار کرد: وی در این مدت کم، منشا خدمات بزرگ بوده و کارهای بزرگی انجام داده است.

وی، خطاب به فرماندار جدید این شهرستان گفت: با برنامه ریزی مناسب و بکارگیری و استفاده بهینه از امکانات موجود و حفظ وحدت و همدلی در راستای رونق هرچه بیشتر منطقه بکوشد.

فرماندار جدید پارس آباد با بیان اینکه دستورات دینی همواره بر خدمات رسانی بی منت به مردم تاکید دارد، گفت: منیت ها و خودخواهی ها زمینه ساز دعواهای سیاسی و تنش بین آحاد و گروه های جامعه می شود.

ناصر نصیری، تضارب آرا و افکار، انتقادات سازنده و اختلاف فکر را باعث و بانی توسعه و پویایی جامعه دانست و افزود: تمام توان و تلاش خود را برای پیشرفت و آبادانی این منطقه مرزی بکار خواهم بست.

در این جلسه با قدردانی از خدمات شش ماهه ایرج بیگدلو فرماندار قبلی پارس آباد، ناصر نصیری به عنوان فرماندار جدید این شهرستان مرزی معرفی شد.

شهرستان پارس آباد به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت و بزرگ استان اردبیل در شمالی ترین نقطه ی استان واقع است.

 

 

 

اخبار مرتبط

نظرات