امروز: پنج شنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰
زمان انتشار : 29 سپتامبر 2013 9:59 | کد خبر : 925 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

180باب کتابخانه در مدارس پارس آباد مغان وجود دارد

مدیر آموزش و پرورش پارس آباد گفت: هم اکنون 180باب کتابخانه فعال در مدارس مقاطع مختلف این منطقه وجود دارد که از این تعداد 143باب مستقل و بقیه کلاسی است. علی حبیب پور، در گفت و گو با خبرنگار مغانه، افزود: در زمان حاضر حدود 95هزار جلد کتاب در موضوعات گوناگون در کتابخانه های آموزشگاه […]

80109157-2513525

مدیر آموزش و پرورش پارس آباد گفت: هم اکنون 180باب کتابخانه فعال در مدارس مقاطع مختلف این منطقه وجود دارد که از این تعداد 143باب مستقل و بقیه کلاسی است.

علی حبیب پور، در گفت و گو با خبرنگار مغانه، افزود: در زمان حاضر حدود 95هزار جلد کتاب در موضوعات گوناگون در کتابخانه های آموزشگاه های منطقه وجود دارد که سالانه هزاران جلد کتاب جدید تحویل مدارس می شود.

وی، اشاعه ی فرهنگ کتابخوانی بین دانش آموزان، افزایش میزان مطالعه آنان و تسهیل دسترسی دانش آموزان به کتاب را از اهداف راه اندازی کتابخانه در مدارس عنوان کرد.

وی، بر ضرورت تجهیز کتابخانه های آموزشگاه ها تاکید کرد و گفت: مانوس کردن دانش آموزان با کتاب و کتاب خوانی زمینه ی پویایی و بالندگی جامعه را فراهم می کند.

وی، از اجرای طرح مطالعه یاوران در سال تحصیلی ۹۳-۹۲ در مدارس این شهرستان خبر داد و اضافه کرد: این طرح با همکاری مدیریت آموزش و پرورش و اداره کتابخانه های عمومی منطقه و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین دانش آموزان دوره دبیرستان اجرا می شود.

وی، اظهار کرد: در قالب این طرح حدود ۵۰۰نفر از دانش آموزان مستعد و فعال، به کتابخانه های عمومی معرفی خواهند شد تا کتاب مورد علاقه همکلاسان خود را تهیه و بین آنان توزیع کنند.

 

 

نظرات