امروز: دوشنبه, ۲۶ مهر , ۱۴۰۰
زمان انتشار : 16 نوامبر 2014 4:33 | کد خبر : 7733 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

14واحد تولیدی در شهرک صنعتی پارس آباد فعال است

فرماندار پارس آباد گفت: در حال حاضر 14 واحد تولیدی و صنعتی با اشتغال زایی بیش از 200 نفر به صورت مستقیم، در شهرک صنعتی پارس آباد فعال است.

به گزارش مغانه، ناصر نصیری امروز یکشنبه در نشست با مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل افزود: 100 هکتار زمین درناحیه صنعتی این شهرستان با امکانات زیربنایی آماده واگذاری با شرایط نقدواقساط به سرمایه گذاران بخش خصوصی می باشد.
وی، الحاق دشت مغان به منطقه آزاد تجاری –صنعتی ارس را هدیه ای ارزشمند از سوی دولت برای مردم مغان و از آثار و برکات بزرگ سفر کاروان تدبیر و امید به استان اردبیل دانست و اظهار کرد: با عملیاتی شدن این طرح، شاهد رونق ، پیشرفت و توسعه پایدار دشت مغان و بهبود وضع معیشتی مردم خواهیم بود.
مدیرعامل شهرک‌های صنعتی اردبیل نیز گفت: در یک سال اخیر اعتبارات زیرساختی شهرک‌های صنعتی در اردبیل  کاهش چشمگیری  یافته است.
ابراهیم فریدی افزود: امسال 23میلیارد ریال اعتبار به شهرک‌های صنعتی استان برای تامین زیرساخت‌ها اختصاص یافته است تا صرف عملیاتی کردن طرح‌های اساسی و زیربنایی شود.
وی گفت: این رقم به نسبت سال گذشته که 73میلیارد ریال بوده 50میلیارد ریال کاهش نشان می‌دهد که ضروری است با جبران بخشی از این کاهش و کسری از سوی مسئولان استانی در این شرایط اقتصادی از نقصان و کوتاهی‌ها در تامین زیرساخت‌های مورد نیاز کاسته شود.
فریدی با بیان اینکه  هزارو 180 هکتار از اراضی استان در اختیار شرکت شهرکهای صنعتی قراردارد  واین استان از سرمایه گذاران بخش خصوصی حمایت ویژای می کند افزود: از این میزان 654 هکتار بعنوان زمین صنعتی برای سرمایه گذاران آماده واگذاری می باشد که 400 هکتار آن  تاکنون واگذار شده و254 هکتار دیگر نیز قابل واگذاری است.
وی، ادامه داد: در سال‌جاری قرارداد حدود 6 هکتار از زمین های راكد و بلااستفاده در شهرك ها و نواحي صنعتي استان فسخ  وبازپس گرفته می شود.
وي ادامه داد : از مجموع 12 پرونده مورد بررسي بر اساس تصميم داوري، چهار قرارداد فسخ و به هشت قرارداد با يك زمان بندي مشخص براي اجراي مجدد فرصت داده شد.

اخبار مرتبط

نظرات