امروز: سه شنبه, ۷ بهمن , ۱۳۹۹
زمان انتشار : 18 دسامبر 2014 4:51 | کد خبر : 8116 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

117زندانی جرائم غیر عمد در استان اردبیل آزاد شدند

مدیر کل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان اردبیل گفت: با کمک و مساعدت ستاد مردمی دیه، 117نفر از زندانیان جرائم مالی و غیر عمد استان آزاد شدند.

به گزارش مغانه، فتحی امروز پنجشنبه در جلسه انجمن حمایت زندانیان شهرستان پارس آباد افزود: این محکومان از محل اعتبارات ستاد دیه و کمک های افراد خیر و نیکوکار از زندان آزاد شدند و به آغوش خانواده خود بازگشتند.

وی، با بیان اینکه زندانیان نیز جزو شهروندان جامعه هستند، اظهار کرد: افرادی که خواسته یا ناخواسته در جامعه مرتکب جرم شده اند و در زندان نگهداری میشوند جزو شهروندان جامعه هستند و ما باید رفع مشکلات و نیازهای آنان و خانواده هایشان تلاش کنیم .

وی، آمار ورود و خروج زندان های استان را سالانه 10هزار نفر اعلام و بیان کرد: به لحاظ پایبندی خانواده ها به آموزه های دینی، میزان جرم و جنایت و آمار زندانیان اردبیل درمقایسه با بسیاری از استان های کشور پایین است.

وی، ترویج شعائر و ارزش های دینی و کمک مادی و معنوی به خانواده های زندانیان را در کاهش آسیب های اجتماعی حائز اهمیت دانست و افزود: با زندانی شدن سرپرست یک خانوار، اعضای آن خانواده در معرض انواع آسیب ها قرار می گیرد و این برای جامعه نیز تبعاتی در پی دارد.

دادستان پارس آبادن نیز با تاکید براینکه باید نگاه خود را به زندان و زندانی تغییر دهیم، گفت: ضرورت دارد در کنار توجه به امور زندانیان، به خانواده آنان نیز مساعدت و توجه و از بروز مشکلات بیشتر برای خانواده‌ها پیشگیری شود.

رحیم گلزاده، مهم ترین هدف زندان را اصلاح و بازدارندگی دانست و افزود: با شروع فعالیت انجمن حمایت زندانیان که اخیراً در این شهرستان تاسیس شده ، گام های بلندی در راستای اصلاح زندانیان، کمک به مددجویان مستحق و حمایت از این قشر و خانواده های آنان برداشته می شود.

وی، ادامه داد: خانواده های زندانیان انجمن را ملجاء و پناهگاه خود تلقی کنند و برای رفع مشکلات و نیاز های خود به این انجمن مراجعه کنند.

وی، با اعلام اینکه مسایل مختلف اجتماعی از جمله اعتیاد و طلاق دامنگیر خانواده های زندانیان می شود، اظهار کرد: همه آحاد جامعه باید دست در دست هم بدهند تا مددجویان در مسیر اصلاح قرار گیرند .

وی، با اشاره به اهداف و ماموریت های انجمن حمایت زنداینان گفت: این انجمن وظیفه دارد با جلب نظر و اعتماد مردم و مشارکت ها و حمایت های خیرین، در راستای کمک به وضع زندگی زندانیان نیازمند و خانواده های آنان و ایجاد اشتغال برای مددجویان تلاش کند.

گلزاده با اعلام اینکه ما در برخورد قاطع با اراذل و اوباش به هیچ عنوان کوتاه نمی آییم ، اضافه کرد: برخورد بی امان با افرادی که نظم و امنیت جامعه را نشانه رفته اند به صورت جدی ادامه دارد.

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان پارس آباد نیز با بیان اینکه در پیشبرد اهداف متعالی انجمن بسیار دلگرم و مصمم هستیم گفت: فعالیت های فرهنگی، توانمند سازی خانواده های بی بضاعت زندانیان، کمک مادی و معنوی به زندانیان و خانواده های آنان، اشتغال مددجویان بعد از خروج از زندان از اهداف انجمن حمایت زنداینان است.

علی حبیب پور، با بیان اینکه انجمن حمایت زندانیان وظایف و مسوولیت سنگینی دارد، بر افزایش اعتبارات این انجمن تاکید کرد.

وی، از دستگاه های دولتی و فرهنگی به خصوص شرکت های کشت و صنعت مغان و پارس و افراد خیر و نیکوکار منطقه خواست این انجمن را در نیل به اهداف و ماموریت های خود یاری کنند.

معاون فرماندار پارس آباد نیز گفت: مردم پارس آباد همواره در کارهای خیر و کمک به هم نوعان خود پیش قدم هستند.

احد احدزاده، با بیان اینکه اشتغال زندانیان بعد از خروج از زندان را مهم ترین مشکل این قشر عنوان کرد و افزود: انجمن حمایت زندانیان در شناسایی افراد خیر و خانواده های بی بضاعت زندانیان و جلب و جمع آوری کمک های مردمی وظیفه سنگینی دارند.

در این جلسه برای انتخاب بازرسان انجمن حمایت زندانیان پارس آباد رای گیری کتبی و مخفی به عمل آمد که کریم سرابی و حمید خدادوست با کسب بیشترین آرا به عنوان بازرسان اصلی و غفار سودی به عنوان بازرس علی البدل این انجمن انتخاب شدند.

اخبار مرتبط

نظرات