امروز: چهارشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۹
زمان انتشار : 26 نوامبر 2014 6:26 | کد خبر : 7921 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

فضاهای سیاسی غیرمعقول سریال استعفاها در اردبیل را رقم زده است

نماینده مردم اردبیل،‌ نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: فشارهای سیاسی غیرمعقول سبب استعفای برخی مسئولان استان اردبیل طی یک ماه اخیر شده است.

به گزارش مغانه، مصطفی افضلی‌فرد، اظهار کرد: استعفای فرماندار پارس‌آباد و معاون برنامه‌ریزی استاندار اردبیل نتیجه این فشارهای سیاسی غیرمعقول بوده که سبب شده برخی نارضایتی‌ها را نیز شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه این رفتارها و فشارهای عده‌ای خاص نشان می‌دهد که آنها از رسیدن به خواسته‌های غیرقانونی خود نتوانستند به اهداف خود برسند، تصریح کرد: آنها با ایجاد شرایط برای این استعفاها سعی دارند تا به هر شکل ممکن افکار و اندیشه‌های خود را به پیکره مدیریتی و نظام راهبری استان تزریق کنند.

نماینده مردم اردبیل،‌ نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به استعفاهای رخ داده در ماه‌های اخیر و ادامه این سریال گفت: عامل دیگری که به عزل مدیران منجر شده عملکرد نامناسب آنهاست که گاه این امر زمینه رفتن آنها را سبب شده است.

افضلی‌فرد در ادامه سخنان خود افزود: برخی مدیران به دلیل آن که در پروسه زمانی مشخص نمی‌توانند عملکرد موفقی داشته باشند و یا انتظارات را برآورده کنند، عزلشان را از مناصب بهترین راهکار می‌دانند و در این زمینه سعی می‌کنند از چرخه مدیریتی کنار بکشند.

وی عملکرد استاندار اردبیل در یکسال گذشته را در مجموع خوب و رضایت‌بخش توصیف کرد و ادامه داد: البته در برخی حوزه‌ها ضعف‌های قابل توجهی وجود دارد که این ضعف‌ها معمولاً در دو حوزه مشهود و معلوم است.

افضلی‌فرد حوزه اول ضعف استاندار اردبیل را ضعف نیروی انسانی برشمرد و بیان کرد: برخی جریان‌های سیاسی رادیکال تندرو به استاندار اردبیل فشار می‌آورند و سعی دارند در تصمیمات او مؤثر باشند که استاندار اردبیل باید در این زمینه دقت لازم را داشته باشد و با تدبیری خاص در این زمینه اقدامات خود را انجام دهد.

وی نقطه ضعف دیگر استاندار اردبیل را عدم برخورد قاطع با متخلفان اعلام کرد و گفت: انتظار می‌رود استاندار اردبیل با متخلفان و مفسدان اقتصادی برخورد قاطع داشته باشد تا این مفسدان افزایش پیدا نکنند.

دبیر کمیسیون اصل 90 مجلس اضافه کرد: مفسدان اقتصادی اگر برخورد قاطعی نبینند، به فعالیت خود ادامه می‌دهند و باید استاندار اردبیل دقت لازم را در این زمینه داشته باشد؛ چراکه بر این باوریم استاندار فردی مجرب و دلسوز است و به دلیل موفق بودن در اجرای برخی از طرح‌ها نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی با جدیت تمام از او حمایت می‌کنند. فارس

 

اخبار مرتبط

نظرات

توحید

نماینده محترم تا حالا مدیرانی مثل مهندس بهشتی(معاون استاندار) یا مهندس بیگدلو (فرماندار پارس اباد) در استان نداشتیم ولی بخاطر مدیریت خوب انان بعضی از اشخاص که در استان نشسته اند(در معارفه فرماندار پارس اباد اقای بیگدلو نام برد) نمی گذارند انها کارهای خود را به خوبی انجام داده و با سنگ اندازی جلوی انها انها را مجبور به استفا می کنند خداوند یار ویاور این دلیرمردان باشد