امروز: جمعه, ۲۶ شهریور , ۱۴۰۰
زمان انتشار : 16 جولای 2015 2:55 | کد خبر : 12740 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

یک میلیارد ریال در جشن گلریزان پارس آبادمغان جمع آوری شد

مدیرعامل ستاد دیه استان اردبیل گفت: یک میلیارد ریال در جشن گلریزان پارس آبادمغان برای کمک به آزادی زندانیان مالی جرایم غیر عمد جمع آوری شد.

مسعود طهور انزابی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران از جمع آوری شش میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال در جشن گلریزان آزادی زندانیان در استان اردبیل در سال جاری خبر داد.

وی افزود: از این مبلغ دو میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال در اردبیل ، ۸۶ میلیون ریال در مشگین شهر ، یک میلیارد ریال در پارس آباد ، ۴۰۰ میلیون ریال در گرمی ، ۱۷۰ میلیون ریال در جعفرآباد ، ۵۰ میلیون ریال در نمین ، یک میلیارد و ۲۷۰ میلیون ریال در خلخال ، ۶۵۰ میلیون ریال در سرعین و ۳۵۰ میلیون ریال در نیز جمع آوری شد که این مبالغ صرف آزادی مجرمان جرایم غیرعمد و کمک به خانواده زندانیان بی بضاعت می شود.

وی با اشاره به جمع آوری کمک چهار میلیارد و ۱۱۰ میلیون ریال در جشن گلریزان سال گذشته از افزایش ۳۵ درصدی این کمک ها در سال جاری خبر داد.

او با بیان این که از اردیبهشت ماه سال جاری تاکنون ۴۱ زندانی غیرعمد نیازمند کمک توسط ستاد دیه استان آزاد شده اند گفت: فردا ۵۶ نفر از زندانیان دیگر نیز با کمک ستاد دیه از زندان آزاد می شوند.

انزابی بیشترین دلایل زندانیان غیرعمد استان را تصادفات رانندگی ، کارگاه های تولیدی ، محکومیت های مالی و مهریه ذکر کرد.

وی همچنین تعداد زندانیان آزاد شده توسط ستاد دیه در سال گذشته را ۳۱۸ نفر عنوان کرد.

اخبار مرتبط

نظرات