امروز: پنج شنبه, ۲۹ مهر , ۱۴۰۰
زمان انتشار : 26 آوریل 2015 4:58 | کد خبر : 10649 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

افشین بیابانگرد طلایی شد

افشین بیابانگرد کشتی گیر فرنگی کار پارس آبادی در رقابت‌های بین المللی کشتی جام دانکلوف و نیکولا پتروف بلغارستان به مدال طلا دست یافت.

به گزارش مغانه به نقل از فدراسیون کشتی، در روز دوم رقابت های کشتی آزاد و فرنگی جام دانکلوف و نیکولا پتروف بلغارستان افشین بیابانگرد صاحب مدال طلا شد، رضا اطری و یداله محبی به مدال نقره دست یافتند و صالحی زاده سوم شد.

رقابت های بین المللی کشتی جام دانکلوف و نیکولا پتروف بلغارستان از روز جمعه و با حضور کشتی گیرانی از ۲۶ کشور دنیا در شهر صوفیه پایتخت بلغارستان در حال برگزاری است.در رقابت های کشتی فرنگی و در وزن ۷۱ کیلوگرم افشین بیابانگرد باوجود ناراحتی از ناحیه کلیه، در دور نخست با نتیجه ۸ بر صفر تومی هینووانف از رومانی را شکست داد. وی در دور دوم نیز با نتیجه ۴ بر ۲ یونس اوزیل نایب قهرمان جهان در سال ۲۰۱۴ از ترکیه را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. بیابانگرد در این مرحله نیز با نتیجه ۹ بر صفر از سد اسویلن کاستادینوف از بلغارستان گذشت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار پایانی رافائل الکسانیان از ارمنستان با نتیجه ۴ بر صفر به برتری دست یافت و قهرمان شد.

در وزن ۹۸ کیلوگرم سیدمصطفی صالحی زاده در دور نخست با نتیجه ۱۲ بر ۶ آهیلا تاماس از رومانی را شکست داد؛ وی در دور دوم نیز کشتی گیری از بلغارستان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت، اما در این مرحله با نتیجه ۲ بر ۲ مغلوب دالگرو تیمونچینی از ایتالیا شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این مرحله با برتری ۶ بر صفر مقابل مارتین هانکه از نروژ صاحب مدال برنز شد.

در رقابت های کشتی آزاد و در وزن ۵۷ کیلوگرم رضا اطری در دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد سدوجلی کاستریوت از کوزوو گذشت؛ وی با برتری بر حریف خود در دور دوم به مرحله نیمه نهایی راه یافت که در این مرحله نیز با شکست مارین فیلیپ از رومانی به دیدار فینال رسید. اطری در دیدار پایانی مقابل ولادمیر دبوف از بلغارستان با نتیجه ۵ بر بک شکست خورد و در نخستین تجربه حضور خارجی در رده سنی بزرگسالان دوم شد.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم نیز یداله محبی در دور نخست با نتیجه ۱۳ بر ۳ اینکار یرموخامبت از قزاقستان را شکست داد؛ وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی دیمیتار کومچیف از بلغارستان را ضربه فنی کرد و به دیدار پایانی راه یافت. محبی در دیدار پایانی مقابل سوسلان آگولوف کشتی گیر روسی الاصل تیم اسلواکی شکست خورد و صاحب مدال نقره شد.

 

KHP_1228

اخبار مرتبط

نظرات

دلسوز مغان

کسب مقام قهرمانی را به دوست عزیزم افشین بیابانی در رقابت‌های بین المللی کشتی جام دانکلوف و نیکولا پتروف بلغارستان و همچنین به تمامی مغانی های عزیز تبریک عرض می کنم. ( بهزادفرهودی -پارس آباد)

بهزاد فرهودی

کسب مقام قهرمانی را به دوست عزیزم افشین بیابانی در رقابت‌های بین المللی کشتی جام دانکلوف و نیکولا پتروف بلغارستان و همچنین به تمامی مغانی های عزیز تبریک عرض می کنم. ( بهزادفرهودی -پارس آباد)

دوست کندی

یاشا پهلوان

ذاکر

با سلام به دوست عزیز از دوست کندی. قهرمانی با پهوانی فرق میکند . بهتره از اصطلاح قهرمان استفاده کنین تا پهلوان. پهلوان بودن صفت و شرایط خاص خودشو میخواد.