امروز: سه شنبه, ۴ آبان , ۱۴۰۰
زمان انتشار : 29 آگوست 2014 12:57 | کد خبر : 6793 | چاپ این مطلب چاپ این مطلب

پروژه‌های مصوب سفر رئیس‌جمهور در اردبیل، ردیف اعتباری سالانه دارد

نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در مجلس گفت: پروژه‌های مصوب سفر رئیس جمهور به تعداد ۷۶ مورد همگی از ردیف اعتباری سالانه برخوردارند و حتی قرار است که برخی از این پروژه ها در نیمه اول سال تکیمل و به بهره برداری برسند.

ححت الاسلام حبیب  برومند، اظهار کرد: نظیر این پروژه ها، شبه های آب و فاضلاب، تکمیل بیمارستان 120 تخت خوابی، زیر ساخت های مسکن مهر، راه و آب روستایی، تکمیل راه های اصلی و مواصلاتی، و تکمیل سالن های ورزشی و گازرسانی به روستاها که قبل از سفر رئیس جمهور در بودجه سالانه اختصاص یافته به استان برای آنها منابع اعتباری پیش بینی شده بود

برومند با بیان این که نباید عده ای سعی کنند دستاورد سفر را به این حوزه تعمیم داده و یا آن را مبادره به نام سفر کنند، گفت: تعجب می کنیم که چرا در لیست ارائه شده این پروژه ها، خبری از پروژه های جدید و تاثیرگذار در منطقه دیده نمی شود و اغلب پروژه های مصوب نیمه تمام با پیشرفت بالای 80 درصد است که به طور قطع یقین امسال این پروژه ها چه سفر انجام می شد و چه انجام نمی شد، تکمیل شده و به بهره برداری می رسید.

وی افزود: ما پیشنهاد کرده بودیم که علاوه بر تخصیص 10 میلیارد تومان اعتبار نمایندگان به صورت 100درصد، 360 میلیاد تومان به صورت فوق العاده در این سفر به استان اردبیل اختصاص می یافت تا در ردیف اجرای پروژه های مهم و تاثیرگذار هزینه می شد.

نماینده مردم پارس آباد در مجلس از پیگیری برای جذب اعتبار خوب از محل 8 میلیارد دلار تحصیلات برای آب های مرزی و تکمیل سدهای نیمه تمام اشاره کرد و گفت: سهم شهر های بیله سوار و پارس آباد از این منابع به دلیل اجرای پایاب سد خدا آفرین کلان و تاثیرگذار است.

برومند افزود: هرچند در این دولت رئیس جمهور بر هلاف دولت قبلی وعده های غیر منطقی و نابجا با تصمیمات شبانه نداد اما انتظار می رفت بیشتر از این رئیس جمهور به استان اردبیل به ویژه طرح های زیربنایی آن منابع اختصاص می داد که امیدواریم با پیگیری منابع استان بخشی از این شکاف ها و کاستی ها برطرف شود.

نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار از پیگیری های بعد از سفر به ویژه برای تعیین محدوده منطقه آزاد تجاری ارس در شهر های پارس آباد و بیله سوار خبر داد و گفت: ما مصمم هستیم تا آخر پاییز مقدمات این کار نهایی شده و از اوایل سال آینده سرمایه گذاری ها در محدوده منطقه آزاد تجاری ارس که الحاق شده به آن محدوده است با ظرفیت خوب برای حضور سرمایه گذاران مهیا باشد.

وی اصلی ترین ظرفیت این منطقه را کشاورزی و تجاری بیان کرد و گفت: سعی می کنیم تا مجموعه های مرتبط با تجارت را در شهرستان بیله سوار و فعالیت های مربوط به کشاورزی و صنایع وابسته را در پارس آباد مستقر کنیم تا همه مردم استان از مزایای این منطقه آزاد تجاری بهره مند شوند.

منبع: تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات